Praktyki w Komisji Europejskiej w Polsce
Studenci i absolwenci uczelni wyższych mogą odbyć praktyki w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce z siedzibą w Warszawie. Można się ubiegać o praktyki w dziale komunikacyjnym, politycznym, prasowym lub w sekcji językowej.

Siedziba Komisji Europejskiej w Brukseli. Fot. Adam Cyło
Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce (PKE) zaprasza do odbycia bezpłatnych praktyk w biurze w Warszawie.
Kandydaci powinni być obywatelami UE, studentami co najmniej trzeciego roku (kandydaci do Wydziału Politycznego i Wydziału Językowego) lub co najmniej drugiego roku (Wydział Informacji i Komunikacji Społecznej oraz Wydział Prasowy) lub tegorocznymi absolwentami uczelni wyższych oraz posługiwać się językiem angielskim na poziomie min. B2.
Warunkiem odbycia praktyk jest posiadanie ubezpieczenia zdrowotnegoCzas trwania praktyk to 4 tygodnie w wymiarze 30 godzin tygodniowo (6 godzin dziennie, w przedziale od godz. 9.00 do 16.00 – do uzgodnienia z opiekunem praktyki).
Zgłoszenia (CV i list motywacyjny w języku angielskim) należy wysyłać na adres COMM-REP-WAW-PRAKTYKI@ec.europa.eu. Należy także załączyć dokument potwierdzający znajomość języka angielskiego (np. dyplom, świadectwo, zaświadczenie ze studiów). W tytule oraz treści maila prosimy zaznaczyć wybrany dział, w którym miałaby się odbyć praktyka.
KE skontaktuje się tylko z wybranymi kandydatami, z którymi przeprowadzone będą dodatkowe rozmowy kwalifikacyjne.
Przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z poniższym opisem wymagań w poszczególnych działach. https://ec.europa.eu/poland/news/170831_praktyki_pl oraz poniżej
Wydział Informacji i Komunikacji Społecznej:
- preferowane kierunki (studenci od drugiego roku studiów): europeistyka, dziennikarstwo, komunikacja społeczna, filologia itp.
- mile widziane doświadczenie w organizacji imprez i konferencji, w pracy z mediami społecznościowymi oraz tworzeniu i redagowaniu tekstów
Wydział Polityczny
- preferowane kierunki (studenci od trzeciego roku studiów): europeistyka, ekonomia, politologia, stosunki międzynarodowe
- znajomość języka angielskiego w piśmie na poziomie B2
- doświadczenie w redagowaniu i pisaniu tekstów
- doświadczenie w zakresie researchu
Wydział Prasowy
- preferowane kierunki (studenci od drugiego roku studiów): europeistyka, dziennikarstwo, politologia, stosunki międzynarodowe
- mile widziane doświadczenie w pracy dziennikarskiej, redagowaniu tekstów oraz w pracy z mediami
Sekcja Językowa
Wymagania:
- preferowane kierunki (studenci od trzeciego roku studiów): filologie języków obcych, kulturoznawstwo
- znajomość języka angielskiego na poziomie C1
Komisja Europejska oferuje również płatne, pięciomiesięczne staże dla młodych ludzi. Nabór ogłaszany jest dwa razy w roku a stronie internetowej www.ec.europa.eu/stages .