Konkurs Wiktoria Znak Jakości Przedsiębiorców – termin zgłoszeń przedłużony
W 20. jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiktoria – Znak Jakości Przedsiębiorców weźmie udział ponad 450 firm – tyle przedsiębiorstw do dziś otrzymało nominacje do Konkursu. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem Konkursem, termin przyjmowania zgłoszeń został przedłużony do 31 lipca 2017.

Każda firma, która rozwija się zgodnie z zasadami etyki biznesu, ma szansę na nominację i wyróżnienie prestiżową nagrodą Wiktoria. Na laureatów bieżącej, jubileuszowej edycji Konkursu czekają również „Super Wiktorie” i nagroda specjalna „Osobowość XX-lecia Konkursu”. Jest to jedyny w Polsce konkurs dla przedsiębiorców, w którym nie liczy się format i wielkość, ale sukces biznesowy i przede wszystkim - rzetelność prowadzonej działalności gospodarczej.
- Zainteresowanie udziałem w jubileuszowej edycji Konkursu dla przedsiębiorców Wiktoria osiąga w tych dniach fazę kulminacyjną. Nominację do 20. edycji otrzymało już 450 firm. Ze względu na liczne prośby zainteresowanych a także na dużą ilość nominacji nadsyłanych przez Starostów z całej Polski i konieczność weryfikacji zgłoszonych przedsiębiorstw, podjęliśmy decyzję o przedłużeniu terminu przyjmowania zgłoszeń do 31 lipca. – potwierdził Waldemar Piórek, pomysłodawca Konkursu Wiktoria - Znak Jakości Przedsiębiorców, Przewodniczący Kapituły oraz prezes Warszawskiej Izby Przedsiębiorców, która jest organizatorem tego przedsięwzięcia.
Ogólnopolski Konkurs Wiktoria – Znak Jakości Przedsiębiorców, który w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia, jest skierowany do firm z siedzibą na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Jego celem jest umacnianie i promowanie tradycji etyki biznesu jako głównej wartości rozwoju gospodarki, dlatego etyka i rzetelność w biznesie są kryteriami decydującymi o przyznaniu nominacji do Konkursu, a następnie - o wyłonieniu zwycięzców. Prawo do nominacji firm do Konkursu posiada organizator, samorząd terytorialny i gospodarczy oraz Ambasadorowie Konkursu Wiktoria. Przedsiębiorstwa mogą również zgłaszać się bezpośrednio do organizatora. Statuetki Wiktoria przyznawane są w 15. kategoriach odzwierciedlających wszystkie gałęzie gospodarki. Dodatkowo, firmy będące przykładem wyjątkowych osiągnięć rynkowych i działań zrealizowanych w zakresie społecznie odpowiedzialnego biznesu mają szansę na zdobycie Super Wiktorii, którą przyznaje Przewodniczący Kapituły Konkursu na podstawie oceny firmy i osobowości osoby zarządzającej. Jubileuszowa edycja Konkursu będzie również wyjątkową okazją do zdobycia nagrody specjalnej – „Osobowość XX-lecia Konkursu”. Tą nagrodą będą uhonorowani przedsiębiorcy kierujący firmami, które były laureatami Konkursu w latach ubiegłych.
Zgłoszenia do 20. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiktoria – Znak Jakości Przedsiębiorców trwają do 31 lipca 2017 r. Następnie, wszyscy nominowani są zobowiązani do przesłania do organizatora wypełnionych Zeszytów Konkursowych w terminie do 5 września 2017 r. Uroczysta Gala, podczas której zwycięzcom wręczone będą prestiżowe statuetki Wiktorii, Super Wiktorii oraz „Osobowość XX-lecia Konkursu” odbędzie się 21 października 2017 r. w warszawskim Airport Hotel Okęcie.
Informacje o konkursie, formularze i regulamin konkursu są dostępne na stronie www.nagrodaWiktoria.pl.
Kategorie konkursu Wiktoria - Znak Jakości Przedsiębiorców
1. Budownictwo, Usługi Developerskie i zarządzanie nieruchomościami
2. Infrastruktura Inżynieryjna i Drogowa
3. Energetyka, Elektrotechnika
4. Handel i Dystrybucja
5. Medycyna, Zdrowie i Uroda
6. Ochrona Środowiska
7. Przemysł Lekki
8. Przemysł Ciężki
9. Rolnictwo i Produkcja Spożywcza
10. Transport, Motoryzacja, Spedycja i Logistyka
11. Telekomunikacja, Informatyka i Elektronika
12. Turystyka, Hotelarstwo, Gastronomia
13. Usługi dla Firm i Ludności
14. Bankowość i Usługi Finansowe
15. Działalność Naukowa, Edukacyjna i Badawczo Rozwojowa.
Kapituła Konkursu
Przewodniczący Kapituły Konkursu Waldemar Piórek – prezes Warszawskiej Izby Przedsiębiorców, Barbara Jończyk – prezes Europejskiego Forum Przedsiębiorczości, prof. Elżbieta Teresa Mączyńska-Ziemacka – prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, dr Dariusz Tarczyński – psycholog biznesu, założyciel i dyrektor Instytutu Nieinwazyjnej Analizy Osobowości, Peter Grudniak – prezes Zarządu Ergo Pro w Polsce, Grzegorz Turniak – prezes Akademii Rekomendacji, Mariusz Hildebrand – Wiceprezes Zarządu BIG InfoMonitor S.A., dr hab. Leszek Mellibruda – psycholog biznesu, Włodzimierz Olewnik – przedsiębiorca, właściciel Zakładów Mięsnych Olewnik.