Biuro posła Ożoga najlepsze
Stowarzyszenie Pro Colegio przez kilka miesięcy prowadziła badanie dostępności biur poselskich dla wyborców. Jak się okazuje posłowie nie przywiązują do tego wagi.

Michał Wiatr, asystent posła Stanisława Ożoga w biurze poselskim
Prowadzący badania wysyłali do biur poselskich maile z pytaniami o konkretne ustawy, dzwonili, oceniali też strony internetowe (jeśli istniały).
- W ramach badania podjęliśmy próbę kontaktu z biurami przy pomocy wszelkich dostępnych mediów. Przeanalizowaliśmy uzyskane odpowiedzi i poddaliśmy je punktacji – czytamy w raporcie.
Monitoring został zaprojektowany w taki sposób, aby w jak największym stopniu oddzielić analizę funkcjonowania biura poselskiego od działalności samego posła
Jak się okazało, najlepszy kontakt z wyborcami ma Elżbieta Zakrzewska z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
W krajowej czołówce, na wysokim piątym miejscu znalazło się biuro posła Stanisława Ożoga z Prawa I Sprawiedliwości.
- To w dużej mierze zasługa mojego pracownika – mówi poseł Stanisław Ożóg. – Ponadto w moim biurze można uzyskać bezpłatne porady prawne.
Na piętnastym miejscu uplasowało się biuro posła Kazimierza Moskala, także z PiS. Wśród podkarpackich posłów najniżej zaś oceniono biura Wojciech Pomajdy z Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Andrzeja Szlachty z PiS.
Jeden żaden z naszych parlamentarzystów nie trafił na czarną listę nieużytecznych biur. A są tam placówki Stefana Niesiołowskiego, Andrzeja Celińskiego, Stanisława Żelichowskiego, Mariana Filara, Bogdana Lisa czy Tadeusza Rossa. Jak widać są w tym towarzystwie osoby znane, z telewizyjnych występów, przy czym nie zawsze zwianych stricte z polityką.
Na czarnej liście zwraca uwagę duża liczba posłów niezrzeszonych.
ac