Opinie
Zobacz także
Prace nad unijnym budżetem po 2027 roku nabierają tempa. Opinia Bogdana Rzońcy
W Parlamencie Europejskim głosowanie nad sprawozdaniem dotyczącym wieloletniego budżetu UE na lata 2028–2034. Uwzględnia ono stanowisko PE ws. priorytetów na kolejną perspektywę finansową, ale też struktury i zasobów budżetu. Priorytetem ma być m.in. kwestia obronności ze względu na globalne napięcia geopolityczne i wojnę w Ukrainie.
Duże zmiany na rynku agencji. Opinia prof. Dariusza Tworzydło
43 proc. agencji public relations działa w branży krócej niż pięć lat – wynika z badań Exacto i UW. To znacząca zmiana w porównaniu z poprzednią edycją badania z 2020 roku. To efekt ostatnich czterech lat, czyli okresu dużych gospodarczych, społecznych i politycznych perturbacji oraz technologicznych zmian. Agencje PR wiele usług outsourcują, zamiast zatrudniać pracowników, wolą umowy B2B.
Rzecznik MŚP proponuje powrót do tego, co było przed Polskim Ładem
Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów.
-
Wymusić na politykach, by przestali zadłużać państwo – opinia L. Balcerowicza
Były trzykrotny wicepremier i minister finansów Leszek Balcerowicz wzywa do reform finansów publicznych i zaniechania „wywłaszczenia” Otwartych Funduszy Emerytalnych z obligacji. więcej »
-
Za dużo na infrastrukturę, za mało na innowację
Polska wydała zbyt dużo środków unijnych na infrastrukturę, a za mało na poprawę innowacyjności i konkurencyjności gospodarki, co powinno być celem w latach 2014-20. Tak wynika z raportu Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, który zaprezentował prof. Wojciech Misiąg, wykładowca WSIiZ, wiceprezes NIK, były wiceminister finansów. więcej »
-
Wzrost płac poniżej poziomu inflacji
Podane przez Główny Urząd Statystyczny dane dotyczące poziomu zatrudnienia oraz przeciętnych wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw w sierpniu 2013 nie rozczarowują ale też nie napawają jeszcze optymizmem. więcej »
-
Rosną wynagrodzenia, zatrudnienie spada wolniej
Na rynku pracy widać efekt sezonowości, ale Łukasz Tarnawa, główny ekonomista Banku Ochrony Środowiska, ocenia, że lepsza niż przewidywano sytuacja w gospodarce sprawi, że w kolejnych miesiącach przedsiębiorcy będą zatrudniać większą liczbę pracowników. więcej »
-
Smak Warmii i Mazur – wpływy polskie i niemieckie
RZESZÓW. Było tradycyjnie, smacznie i nieco egzotycznie. więcej »
-
Unia Europejska chce finansować miejsca pracy, a nie aquaparki i lotniska
Zdaniem komisarza Janusza Lewandowskiego, Polska poradzi sobie z dodatkowymi kontrolami i wymaganiami, które mogłyby utrudniać wykorzystywanie funduszy unijnych z perspektywy finansowej 2014-2020. więcej »
-
Rządowy pomysł na zmiany w OFE – opinia Krajowej Izby Gospodarczej
Krajowa Izba Gospodarcza negatywnie ocenia decyzję rządu zakładającą przeniesienie części obligacyjnej funduszy zgromadzonych przez ubezpieczonych w Otwartych Funduszach Emerytalnych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i zakładającą dobrowolność przynależności do funduszy. więcej »
-
Propozycje w sprawie OFE będą niekorzystne dla emerytów – opinia BCC
Czy rząd chce wykorzystać niewiedzę ubezpieczonych? Tak to ocenia dr Wojciech Nagel, ekspert ds. ubezpieczeń społecznych Bussines Center Club. więcej »
-
Koniec kryzysu? Opinia Marka Goliszewskiego z BCC
Polski biznes postrzega sytuację gospodarczą jako wysoce kryzysową - uważa szef BCC. więcej »
-
Premier Tusk w Krynicy – koniec kryzysu
Trwa Forum Ekonomiczne w Krynicy. Wczoraj wystąpił na nim Donald Tusk, premier i szef Platformy Obywatelskiej. więcej »