Opinie

Rzecznik MŚP proponuje powrót do tego, co było przed Polskim Ładem
Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. więcej »
Zobacz także
Co dalej z cenami ropy naftowej i cenami na stacjach paliw
Ropa naftowa bardzo taniała w tym roku. Pozytywne skutki odczujemy na polskich stacjach w okresie świątecznym.
Co się stało z amerykańskimi Patriotami z Jasionki? Co na to Rosjanie. Opinie dziennikarzy DGP
Zbigniew Parafianowicz i Marek Tejchman o tym, co oznacza wycofanie amerykańskiego wojska z ochrony hubu zaopatrującego Ukrainę, walczącą z Rosją.
Albo wiatraki, albo drożej za energię elektryczną. Opinia Bartłomieja Derskiego
Rozwój energetyki wiatrowej został zablokowany, gospodarstwa domowe wolały drożej płacić za energię elektryczną. To ma się zmienić. Powstał rządowy projekt ustawy, ale dla polityków ważne są głosy wyborców.
-
Co dalej ze strefą euro? Opinia Dominika Łazarza
Unia Gospodarczo-Walutowa to dziś jeden z największych obszarów gospodarczych świata, w skład którego wchodzą m.in. znaczący globalni eksporterzy. Jest to strefa, która mimo swojej siły ekonomicznej przeżywa obecnie problemy gospodarcze, związane zwłaszcza z nadmiernym zadłużeniem niektórych jej członków. więcej »
-
O potrzebie deglomeracji administracji publicznej. Opinia Grzegorza Lepianki
Czy akurat w Warszawie musi obradować Senat? Czy wszystkie ministerstwa, urzędy administracji publicznej, agencje, sądy i siedziby spółek państwowych powinny koncentrować się wyłącznie w stolicy państwa? więcej »
-
Giełda najniżej od ponad 6 lat
W połowie wtorkowej sesji (24 listopada 2015) indeks WIG20 spadł o 2,66% do 1929,84 pkt., co jest najniższym poziomem od lipca 2009 roku. Wprawdzie w końcówce notowań zaczął on minimalizować straty, ale to nie zmienia ogólnie słabego wrażenia jakie sprawia warszawska giełda. Dlatego trzeba liczyć się z kontynuacja przeceny. więcej »
-
Marka turystyczna musi być skierowana do ludzi z zewnątrz
Rozmowa z dr Tadeuszem Burzyńskim z Instytutu Turystyki w Krakowie Sp. z o.o, ekspertem od marketingu turystycznego. więcej »
-
NBP: Wzrost PKB roku utrzyma się na poziomie 3,5 proc.
Narodowy Bank Polski prognozuje, że do końca 2017 r. tempo wzrostu gospodarczego w Polsce utrzyma się na poziomie 3,3–3,5 proc. rocznie. Silny pozostanie także rynek pracy. Dobra sytuacja wynikać będzie jednak nie ze wzrostu zatrudnienia, ale z mniejszej liczby osób poszukujących pracy. więcej »
-
Będzie zmiana polityki monetarnej w strefie euro
W piątek wspólna waluta straciła na wartości w reakcji na słowa Mario Draghiego, prezesa Europejskiego Banku Centralnego (ECB), którzy przypomniał inwestorom o możliwości poluzowanie polityki monetarnej w strefie euro w przyszłym miesiącu. więcej »
-
Jak funkcjonuje marka miejsca?
W przyszłym tygodniu w Rzeszowie odbędzie się piąty już Kongres Innowacyjnego Marketingu w Samorządach. Jednym z prelegentów będzie dr Hubert Kawalec, wykładowca Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Poniżej rozmowa z naukowcem. więcej »
-
Kiedy Karta Seniora wystartuje w Rzeszowie? Opinia Waldemara Szumnego
Zanosi się na to, że już niedługo powinien w Rzeszowie ruszyć program Rzeszowska Karta Seniora. Główne założenia były omawiane podczas obrad Komisji Rodziny. więcej »
-
Ceny w Polsce nadal spadają. Opinia CASE
Według eksperta Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych dopiero w przyszłym roku można się spodziewać ich ponownego wzrostu. więcej »
-
Niska prognoza inflacji może skłonić przyszłą RPP do obniżki stóp procentowych
W minionym tygodniu odbyło się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, na którym znano już nową projekcję inflacji i PKB w Polsce w najbliższych latach. więcej »