Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu

Dobry wynik lotniska w Jasionce w sierpniu 2023 r.

Opublikowano: 2023-09-09 12:52:56, przez: admin, w kategorii: Firmy

Dokładnie 121 610 pasażerów obsłużył w sierpniu Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka. To wynik lepszy od lipcowego rekordu, a najczęściej wybieranym miastem tym razem była turecka Antalya, gdzie wykonano ponad 120 startów i lądowań.

Dobry wynik lotniska w Jasionce w sierpniu 2023 r.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

W sierpniu loty czarterowe do Turcji, Grecji, Bułgarii, Albanii, Czarnogóry i Egiptu wybrało najwięcej pasażerów - 45 tysięcy. Liniami Ryanair do Wielkiej Brytanii, Irlandii i chorwackiego Zadaru poleciało prawie 33 tys. osób, a Lotem do Warszawy (najczęściej jako tranzyt), Gdańska i Nowego Jorku/Newark - 23 tys. Z połączeń Lufthansy do innego portu przesiadkowego - Monachium skorzystało 4,5 tys. osób, a do Rzymu z Wizz Airem wybrało 4 tys. turystów.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

- Liczba pasażerów na lotach czarterowych, która obecnie w jednym miesiącu jest taka, jak jeszcze kilka lat temu przez cały sezon letni. Jest to też w pewnym stopniu odzwierciedlenie obecnej sytuacji finansowej, jakości życia mieszkańców naszego regionu a nawet makroregionu oraz ich gotowości do zwiedzania uroczych miejsc na świecie - mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Najchętniej odwiedzanymi miastami były Antalya (nowy lider - 22 tys.) oraz tradycyjnie już Warszawa (20 tys.) i Londyn (16 tys.).

W tym roku na podrzeszowskim lotnisku, które oferuje 24 kierunki do 13 krajów, odprawiono do końca sierpnia 685 tys. osób. Dotychczasowy rekord z 2019 r. to 772 tys.

 .