Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Policjanci i strażacy uratowali samobójczynię, która chciała skoczyć z fabrycznego komina

Opublikowano: 2023-06-04 19:35:00, przez: admin, w kategorii: Kraj

KRAJ.

Fot. policja

Fot. policja

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

W środę tj. 31 maja br. po północy dyżurny nowotarskiej komendy otrzymał zgłoszenie od rodziny 34 -letniej kobiety, która chciała targnąć się na swoje życie. Po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny  natychmiast nawiązał kontakt telefoniczny z 34-latką. Kobieta nie chciała jednak rozmawiać i rozłączyła się. Nie odbierała już kolejnych połączeń. Dla policjantów z nowotarskiej komendy ogłoszono alarm i rozpoczęto poszukiwania kobiety.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

W trakcie akcji policjantka nawiązała z poszukiwaną kobietą kontakt telefoniczny. 34-latka słysząc głos policjantki powiedziała, że chce odebrać sobie życie, podała też miejscowość gdzie się znajduje.  Funkcjonariuszka cały czas kontynuowała rozmowę z kobietą, uspokajała ją i wspierała.

W pewnym momencie 34-latka została zauważona przez policjantów na wysokości około 30 metrów na kominie nieczynnego przedsiębiorstwa. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli z pomocą. Dwoje kryminalnych ryzykując własne życie weszło po drabince do kobiety, która znajdowała się już poza metalową obręczą asekuracyjną. Przeprowadzili  kobietę za barierkę i asekurując ją wspierali  i uspokajali do czasu przyjazdu strażaków Państwowej Straży Pożarnej  z Nowego Targu, którzy bezpiecznie przetransportowali kobietę na ziemię i przekazali ją załodze karetki pogotowia. 

Dzięki skutecznym i szybkim  działaniom nowotarskich policjantów oraz strażaków akcja ratunkowa kobiety zakończyła się szczęśliwie.