Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Rozpoczął się nabór do Służby Celno- Skarbowej na Podkarpaciu

Opublikowano: 2023-06-04 20:34:21, przez: admin, w kategorii: Oferty pracy

Początkujący funkcjonariusze, oprócz podstawowej pensji, mogą liczyć na: dodatek stażowy, trzynastą pensję, dodatkowy urlop, dopłaty do wypoczynku, wcześniejszą emeryturę i wiele innych.

Podkarpacka KAS podsumowała listopad

 

Na kandydatów do służby czeka 30 wolnych stanowisk służbowych w Podkarpackim Urzędzie Celno- Skarbowym w Przemyślu. Nowo przyjęci funkcjonariusze będą pełnić służbę w Medyce i Przemyślu.

Aby wziąć udział w naborze do Służby Celno- Skarbowej należy spełnić podstawowe wymagania tj.  polskie obywatelstwo, wykształcenie co najmniej średnie, brak wcześniejszych konfliktów z prawem i  dobry stan zdrowia. Dodatkowym atutem kandydata będzie wykształcenie średnie techniczne  (np. mechaniczne, mechatroniczne, elektroniczne) oraz prawo jazdy kat. C.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Po spełnieniu wszystkich wymagań formalnych na chętnych czekają między innymi test wiedzy, test psychologiczny i test sprawności fizycznej. Test wiedzy planowany jest już  5 lipca br.

Jak aplikować?
Szczegółowe dane na temat naboru ( w tym wymagane dokumenty) znajdują się  w Informacji nr 1/2023 o postępowaniu kwalifikacyjnym opublikowanej w Biuletynie Informacji Publicznej Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Służba w KAS

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w ramach KAS realizują zadania z zakresu kontroli przestrzegania przepisów prawa celnego oraz przepisów związanych z wywozem i przywozem towarów. 

Wykonują zadania wynikające z ustawy o grach hazardowych, związanych z udzielaniem koncesji i zezwoleń oraz rejestracją urządzeń.
Rozpoznają, zapobiegają i wykrywają przestępstwa i wykroczenia skarbowe oraz przestępstwa związane z przywozem i wywozem towarów ochrony dóbr kultury oraz własności intelektualnej, a także przestępstwa związane z wprowadzaniem oraz wyprowadzaniem z polskiego obszaru celnego towarów objętych ograniczeniami lub zakazami.
Funkcjonariusze kontrolują ruch i transport drogowy oraz współpracują z organami celnymi innych państw.