Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Miasto znów szuka wykonawcy projektu przebudowy skrzyżowania al. Witosa i ul. Solarza w Rzeszowie

Opublikowano: 2023-06-02 20:26:49, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

RZESZÓW. Wykonawcy dokumentacji projektowej miasto poszukuje już od wielu miesięcy. Ostatni przetarg został unieważniony ok. 2,5 miesiąca temu.

Przebudowa skrzyżowania al. Witosa i ul. Solarza w Rzeszowie nie ma szczęścia do projektantów

 

Wówczas zabrakło oferentów. Może odstraszyła ich kwota, jaką miasto zarezerwowało na to zadanie - 300 tys. zł. Oby tym razem postępowanie potoczyło się znacznie lepiej. Tym razem termin składania ofert wyznaczono na 30 czerwca.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Przypomnijmy, o przebudowę skrzyżowania al. Witosa i ul. Solarza wystąpili do Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa, mieszkańcy osiedla Krakowska Południe oraz rada tego osiedla. Wnioski dotyczyły przede wszystkim wprowadzenia zmian na skrzyżowaniu, które poprawią bezpieczeństwo a także włączanie się do ruchu kierowcom, którzy wyjeżdżają z ul. Solarza na al. Witosa.

 

Przebudowa objąć miałaby odcinki dróg o łącznej długości ok. 560 metrów. W przypadku al. Witosa chodzi o przebudowę odcinka o długości 300 m, ul Solarza ok. 60 m, ul. Rataja ok. 100 m i ul. Lewakowskiego ok. 100 m.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

W ramach inwestycji na al. Witosa (przy skrzyżowaniu z ul. Solarza) miałyby zostać wybudowane pasy włączenia i wyłączenia, przebudowane wloty ul. Lewakowskiego i ul. Rataja w ul. Solarza. Do tego oczywiście, w planach jest przebudowa i budowa chodników, ścieżek rowerowych, przejść dla pieszych oraz doświetlenie przejść dla pieszych.