Przetarg na budowę przedszkola w Hyżnem unieważniony
GMINA HYŻNE. Stało się to już na etapie składania ofert. Gmina może tu jednak mówić po prostu o pechu.
Fot. koncepcja - dokumentacja przetargowa (architekt Michał Włoskowicz - Kraków)
Jak tłumaczą unieważnienie postępowania władze gminy, nie udało się odszyfrować złożonych ofert z „uwagi na trwałą techniczną niemożliwość wykorzystania przez Zamawiającego klucza prywatnego (niezbędnego w procesie odszyfrowania ofert). Powyższe okoliczności są niezależne od Zamawiającego, których zamawiający nie mógł przewidzieć”.
Wiadomo przynajmniej, ile gmina chciałaby przeznaczyć na realizację inwestycji - 5 mln zł. Zapewne wkrótce zostanie ogłoszony kolejny przetarg.
Inwestycja ma być realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Obiekt miałby być gotowy po 930 dniach od podpisania umowy z wyłonionym wykonawcą.
Gmina dysponuje już programem funkcjonalno-użytkowym, na podstawie którego ma być opracowywana dokumentacja projektowa.
W przedszkolu opiekę ma znaleźć nawet 100 dzieci. Placówka stanie na gminnej działce o powierzchni 0.1962 ha, która zostanie dodatkowo zagospodarowana. Powstanie plac zabaw, ciągi pieszo-jezdne, dwa zjazdy z drogi publicznej, mały parking oraz zagospodarowana zieleń. Placówka oraz teren wokół niej zostaną objęte monitoringiem. Powstanie też ogrodzenie i oświetlenie terenu.
Przyszłe przedszkole ma być budynkiem o 3 kondygnacjach nadziemnych, o wymiarach ok. 52,5 m x 12,9 m. Obiekt przykryty będzie płaskim dachem, częściowo urządzonym jako taras i dach zielony. Ma być też energooszczędny, wykorzystujący OZE, w tym instalację fotowoltaiczną.
W budynku przedszkola znajdą się m.in. „4 sale przedszkolne po 25 dzieci z uwzględnieniem w każdej: pomieszczenia z przegrodami na pościel i leżaki oraz szaf na materiały i pomoce dydaktyczne (należy przewidzieć możliwość zwiększenia liczby grup do 6), szatnie z szafkami i ławeczkami dla każdego dziecka (w holu), przysalowe zespoły sanitarne wyposażone w brodzik, 2 sanitariaty i 4 umywalki dostosowane dla potrzeb dzieci z wejściem i oknem z sali przedszkolnej, pomieszczenia do przygotowania i wydawania posiłków wyposażone w szafki na naczynia (...), pomieszczenia do zmywania naczyń po posiłkach wyposażone w zmywarkę i zlewozmywak, pomieszczenia administracyjne”.
Na najwyższej kondygnacji budynku znaleźć się ma również dodatkowa sala wystawowa i konferencyjna.