Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Startuje konkurs „Nasz zabytek”. Tym razem przyszedł czas na Podkarpacie

Opublikowano: 2022-10-01 15:10:30, przez: admin, w kategorii: Region

PODKARPACKIE. Organizatorem konkursu jest Fundacja Most the Most. Nabór zgłoszeń potrwa cztery tygodnie - od 3 października do 1 listopada 2022 r.

Startuje konkurs „Nasz zabytek”. Tym razem przyszedł czas na Podkarpacie

 

Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać zabytki ze swojej okolicy, którym warto przywrócić świetność. Następnie będą mogli zaproponować pomysł, jak zwycięski zabytek może być wykorzystany przez lokalną społeczność. Projekt, który wygra otrzyma od Fundacji Most the Most dofinansowanie - do 1 mln zł. Właściciel zabytku przeznaczy je na rewaloryzację zabytku i dostosowanie go do wybranej w konkursie funkcji społecznej.

 

Konkurs „Nasz zabytek” jest podzielony na dwie części:

- I Konkurs - wybór jednego zabytku w województwie. Ważne, w konkursie można zgłaszać tylko zabytki nieruchome wpisane do rejestru zabytków, wojewódzkiej lub gminnej ewidencji zabytków. W konkursie będą oceniane zabytki, które są własnością publiczną, czyli należą np. do jednostek samorządu terytorialnego, Skarbu Państwa (kościoły i inne świątynie, które należą do parafii lub wspólnot wyznaniowych nie spełniają kryterium własności publicznej).

- II Konkurs - wybór pomysłów na nową funkcję społeczną zwycięskiego.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Konkurs „Nasz Zabytek”, to konkurs o charakterze regionalnym i lokalnym. Ogłaszany jest sekwencyjnie w poszczególnych województwach, tak by docelowo objąć wszystkie województwa każdego roku. Właśnie w poniedziałek 3 października startuje szósta, ostatnia już w tym roku edycja konkursu. Tym samym konkurs Nasz Zabytek odwiedzi ostatnie 3 z 16 województw

i zamknie pierwszą ogólnopolską rundą konkursu, by w 2023 r. ponownie powrócić do każdego z regionów.

 

Więcej informacji, wskazówki jak sprawdzić zabytek oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie fundacji www.mostthemost.pl.

 

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Fundacja Most the Most jest organizacją non-profit powołaną przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Jej misją jest budowanie kapitału społecznego poprzez wspieranie kultury, twórców i międzypokoleniowej współpracy.