Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

W Mielcu powstanie kolejne przedszkole w technologii pasywnej

Opublikowano: 2022-09-26 14:37:28, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

MIELEC. Miasto ogłosiło już przetarg na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej.

Fot. Pierwsze mieleckie przedszkole w technologii pasywnej

Fot. Pierwsze mieleckie przedszkole w technologii pasywnej

 

Budynek przedszkola z oddziałem integracyjnym ma być obiektem wolnostojącym, dwukondygnacyjnym. Na parterze znajdować się będzie część dydaktyczna oraz kuchnia, zaś na drugim część administracyjna i socjalna. Projektowany budynek ma spełniać funkcję 8 oddziałowego przedszkola oraz 2 oddziałowego żłobka. Obiekt będzie więc podzielony na dwie części: przedszkole i żłobek. W obiekcie wyodrębnione będą osobne wejścia do poszczególnych części. Placówka ma też posiadać salę widowiskowo-gimnastyczną, dostępną dla żłobka i przedszkola. Będzie przeznaczona do zabaw, gimnastyki, rytmiki, zajęć terapeutycznych oraz organizowania uroczystości z udziałem rodziców.

 

Budynek ma zostać zaprojektowany w standardzie pasywnym, zgodnie z wytycznymi Passivhaus Institut w Darmstadt (wykonawca będzie też musiał uzyskać pozytywną weryfikację dokumentacji wykonawczej przez uprawnioną do tego z ramienia Passivhaus Institut w Darmstadt jednostkę krajową lub zagraniczną).

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Jak można przeczytać w zamówieniu: „W projekcie należy rozważyć wykorzystanie dostępnych naturalnych sposobów wytwarzania i odzysku ciepła i chłodu oraz do produkcji i magazynowania energii potrzebnej do poprawnego, a przede wszystkim oszczędnego funkcjonowania obiektu np. instalacje fotowoltaiczną, kolektory słoneczne, pompy ciepła z modułem wentylacji z rekuperatorem, gruntowe wymienniki ciepła”.

 

Zamawiana dokumentacja obejmuje również projekt zagospodarowania terenu wokół budynku, m.in. duży ogród z placykami zabaw, miejsce do organizacji plenerowych imprez, chodniki, drogi dojazdowe, parking i oświetlenie.

 

Miasto czeka na oferty do 4 października.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Jeśli uda się zrealizować całe przedsięwzięcie, to będzie to już kolejna taka placówka w Mielcu, zrealizowana w technologii pasywnej. Pierwsza została otwarta dwa lata temu i kosztowała ok. 16

mln zł.