Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Coraz bliżej rozstrzygnięcia przetargu na system informacji pasażerskiej na dworcu PKP

Opublikowano: 2022-09-19 12:39:55, przez: admin, w kategorii: Region

RZESZÓW. Oferty w drugim już przetargu na realizację tego zamówienia zostały już otwarte. Niektóre z nich cenowo mieszczą się w założonym przez kolejową spółkę limicie kosztów.

Nowy system dynamicznej informacji pasażerskiej na stacji Rzeszów Główny nie tak szybko

 

A w porównaniu z pierwszym postępowaniem, unieważnionym jeszcze w lutym, PKP PLK podniosła ten limit z 10 384 291 zł do 13 652 983 zł.

 

Przypomnijmy, w pierwszym przetargu wyjściowe ceny złożonych ofert były dla kolejowej spółki za wysokie. Niestety nie pomogło również przeprowadzenie późniejszej aukcji elektronicznej. Żaden z oferentów nie zmieścił się cenowo w przyjętym przez PKP PLK limicie kosztów. Cena najtańszej oferty wynosiła 12 990 000 zł, a tej najdroższej aż ponad 22,1 mln zł.

 

A teraz?

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Oferty w drugim przetargu otworzono już kilka tygodni temu, ale - jak to z takimi postępowaniami w branży kolejowej bywa - do ostatecznego rozstrzygnięcia upływa sporo czasu (w pierwszym przetargu od otwarcia ofert do jego unieważnienia upłynęło pół roku). Na udział w postępowaniu skusiło się siedmiu wykonawców. Najniższą cenę zaoferowała firma Sat-System z Łomianek 10 282 721. Z kolei warszawska firma NetWorkS! wyceniła swoja ofertę na 12 583 899 zł. Pierwszą trójką najtańszych ofert zamyka ta, złożona przez konsorcjum spółek Maxto - 17 645 946 zł. Dalej jest już jednak znacznie gorzej, a cena najdroższej oferty wynosi aż 24,6 mln zł.

 

Przypomnijmy przyszłe zadania wyłonionego wykonawcy. Oprócz zaprojektowania i wykonania całej infrastruktury technicznej, system informacji na peronach i w przejściu ma obejmować m.in. kilkadziesiąt wyświetlaczy, nowe nagłośnienie oraz infokioski z rozkładem jazdy. Zamówienie obejmuje również stworzenie systemu monitoringu.

 

System ma zostać zainstalowany na stacji Rzeszów Główny oraz przystanku Rzeszów Zachodni.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu: „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM), Etap III Rzeszów Główny”. Przedsięwzięcie dofinansowane jest z funduszy unijnych Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”.