Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

NASA International Space Apps Challenge po raz drugi w Rzeszowie

Opublikowano: 2022-08-17 14:13:11, przez: admin, w kategorii: Region

RZESZÓW. To już XI edycja tego międzynarodowego hackathonu organizowanego przez NASA. Po raz drugi, z inicjatywy Podkarpackiego Centrum Innowacji, w Rzeszowie odbędzie się też lokalna edycja tego wydarzenia.

Fot. Pixabay/CC0

Fot. Pixabay/CC0

 

Hackathon odbędzie się 1 i 2 października. Wówczas to interdyscyplinarne zespoły zmierzą się z wyzwaniami ogłoszonymi przez NASA. Tegoroczne hasło przewodnie wydarzenia to “Make Space”.

 

NASA International Space Apps Challenge 2022 jest też idealną okazją do tego, aby lepiej poznać zagadnienia eksploracji przestrzeni kosmicznej.

 

- Do udziału w wydarzeniu zapraszamy uczniów i studentów z Podkarpacia: artystów, makerów, innowatorów, projektantów, programistów, technologów, inżynierów oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem kultury innowacji w lotnictwie i kosmonautyce – zachęca Łukasz Bonarek, dyrektor zarządzający PCI ProtoLab.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

 

Celem wydarzenia jest wszechstronne wsparcie potencjału rozwojowego uczniów i studentów jako młodych innowatorów, realizujących autorskie projekty i prototypy rozwiązań w obszarze lotnictwa i kosmonautyki na Podkarpaciu.

 

Autorzy najlepszych rozwiązań wypracowanych podczas lokalnej edycji hackathonu otrzymają nagrody od organizatorów oraz partnerów wydarzenia. Innowacyjne rozwiązania opracowane przez zespoły z Podkarpacia i wytypowane przez jury zespoły, będą miały możliwość powalczyć o trzy globalne nagrody główne fundowane przez centralę NASA.

 

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie, uczestnicy będą zmagać się z wyzwaniami NASA w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Poznańskiej 2A w Rzeszowie.

 

Organizatorami globalnego hackathonu NASA na poziomie Podkarpacia w Rzeszowie jest Podkarpackie Centrum Innowacji. Partnerem strategicznym jest Politechnika Rzeszowska.