Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

II przetarg na budowę krytego lodowiska w Jaśle też do kosza

Opublikowano: 2022-08-16 23:59:30, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

JASŁO. Miasto liczyło na to, że inwestycję uda się zrealizować za 5 mln zł. Wygląda na to, że urzędnicy będą musieli raz jeszcze skalkulować.

Fot. Pixabay/CC0

Fot. Pixabay/CC0

 

Przypomnijmy, do pierwszego przetargu („zaprojektuj i wybuduj”) stanęło co prawda dwóch wykonawców, ale ceny ich ofert były dla miasta nie do przyjęcia. KPB Budownictwo z Krosna zaproponowało cenę 13 496 175 zł, zaś Aless Cool Chłodnictwo Klimatyzacja Wentylacja z Kępna aż 16 282 479 zł.

 

Niestety, ceny ofert w drugim przetargu nie były wcale dużo lepsze. Aless Cool Chłodnictwo Klimatyzacja Wentylacja zaproponowała tym razem cenę 10 444 393 zł, rzeszowski Solkan 12 821 520 zł, zaś KPB Budownictwo 14 730 480 zł.

 

Takimi środkami miasto jednak nie dysponuje. Przetarg we wtorek został więc unieważniony.

 

I raz jeszcze o planowanej inwestycji...

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Hala krytego lodowiska w Jaśle ma powstać przy ul. Sikorskiego, w pobliżu istniejących tam kortów tenisowych. Miasto chciałoby, aby architektonicznie była ona podobna do Hali Sportów Walki. Obiekt byłby całoroczny, ale z możliwością wykorzystywania go również jako boiska (w okresie letnim).

 

Sama płyta lodowiska ma mieć rozmiary 60x26 m. Do tego w hali mieściłoby się zaplecze sanitarno-szatniowe, wypożyczalnia łyżew, pomieszczenia techniczno-gospodarcze (m.in. na agregaty i sprzęt do utrzymywania lodowiska oraz rolbę), trybuna dla 100 widzów i część gastronomiczna. Obiekt ma być zasilany instalacją fotowoltaiczną.

 

Inwestycja obejmuje również późniejsze wyposażenie lodowiska w odpowiedni sprzęt techniczny (bandy, oświetlenie, nagłośnienie, monitoring) oraz sportowy.

 

Na przyszłym lodowisku jednorazowo mogłoby przebywać do 120 osób.

 

Po szczegóły techniczne odsyłamy już do PFU w dokumentacji przetargowej na stronie miasta.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Cała inwestycja miałaby potrwać 17 miesięcy.