Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu

Kolejny miliardowy kontrakt Huty Stalowa Wola z MON

Opublikowano: 2022-07-05 19:49:15, przez: admin, w kategorii: Firmy

STALOWA WOLA.

Fot. gov.pl

Fot. gov.pl

 

Kontrakt opiewa na 1,7 mld zł. Przedmiotem umowy jest dostawa 70 systemów wieżowych, które zostaną zintegrowane z KTO Rosomak.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

- ZSSW30 to jeden z najnowocześniejszych systemów w swojej klasie na świecie, owoc pracy polskich inżynierów, który dzięki dzisiejszej umowie już niebawem zacznie służyć naszej armii - Sebastian Chwałek, prezes PGZ S.A.

 

- To już kolejna wizyta i kolejna umowa podpisana z Hutą Stalowa Wola w sprawie dostarczenia na potrzeby wojska polskiego nowoczesnej broni, która jest tu produkowana. Bardzo się cieszę z tego, że nowoczesne wieże, że zdalnie sterowany system wieżowy trafi na wyposażenie wojska polskiego. To kontrakt związany z produkcją nowoczesnej broni, zaprojektowanej w Polsce. To jest niezwykle ważne, żeby zamówienia, które są kierowane właśnie do polskiego przemysłu zbrojeniowego odznaczały się nowoczesnością i wysoką jakością. - powiedział Mariusz Błaszczak, wicepremier, minister obrony narodowej w Hucie Stalowa Wola.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Pierwsze dostawy nastąpią już w przyszłym roku. Opracowana w Hucie Stalowa Wola bezzałogowa wieża ZSSW-30 jest wyposażona w 30 mm armatę Bushmaster Mk44S oraz podwójną wyrzutnię przeciwpancernych pocisków kierowanych Spike-LR.