Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu

Powtórka przetargu na budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Rudniku nad Sanem

Opublikowano: 2022-06-29 08:15:32, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

POWIAT NIŻAŃSKI. Pierwszy - marcowy - przetarg został unieważniony z powodu zbyt wysokich cen złożonych ofert.

Fot. Pixabay/CC0

Fot. Pixabay/CC0

 

Koszt budowy kompleksu starostwo w Nisku oszacowało bowiem na 2 888 000 zł. Tymczasem tańsza z ofert, firmy ZRB Korem z Jeżowego, wyceniona została na 4 570 000 zł, a droższa, Torakolu z Radziejowic, aż na 4 919 999 zł.

 

Po trzech miesiącach starostwo postanowiło wrócić do tematu. Tym razem czeka na oferty do 13 lipca.

 

W skład planowanego kompleksu wchodzić będą m.in.: altany, park kalisteniczny, bieżnia tartanowa, mały tor gokartowy, tor przeszkód, skatepark, nowe boisko szkolne i elementy małej architektury. Powstać ma przy miejscowym Zespole Szkół.

 

W ramach inwestycji zlikwidowane zostanie stare boisko, a w jego miejsce powstanie nowe, ogrodzone z nawierzchnią ze sztucznej trawy. Od północnej strony boiska znajdzie się mała trybuna a od wschodu zaprojektowano tor przeszkód przeznaczony dla młodzieży.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Na istniejącym utwardzeniu znajdującym się na północ od toru przeszkód powstaną miejsca postojowe. Od strony wschodniej warsztatów zaprojektowano z kolei tor gokartowy o nawierzchni bitumicznej z barierami ochronnymi z opon. Wjazd na tor odbywać się będzie z budynku warsztatów, w którym mieścić się ma garaż dla gokartów.

 

Na południowej ścianie budynku warsztatu zaprojektowano ściankę wspinaczkową.

 

Na północ od toru gokartowego zaprojektowane zostały: skatepark, park kalisteniczny oraz altana służąca za miniobserwatorium astronomiczne. W centralnej części działki między dwoma budynkami warsztatów zaprojektowano mini amfiteatr, który składa się z dwóch altanek. Na utwardzonym placu znajdują się stanowiska zewnętrzne do mierzenia hałasu oraz miejsca postojowe. Zlokalizowana tam zostanie również altanka gillowa oraz wiata. Jako dodatkowy element małej architektury powstanie też zegar słoneczny.

 

Na wschód od budynku zespołu szkół stanie szkolna stacja meteorologiczna - wydzielony ogródek z klatką meteorologiczną wraz z wyposażeniem, deszczomierzem ze stojakiem, automatyczna stacją meteorologiczną i poletkiem pomiarowym.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Z kolei na zachód od budynku szkoły zaprojektowano minipark rekreacyjny, w skład którego wchodzi altanka wraz z małą architekturą (ławki, kosze na śmieci) oraz zieleń urządzona.