Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Co z przebudową peronów na stacji kolejowej Ropczyce?

Opublikowano: 2022-06-11 09:45:04, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

ROPCZYCE. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały właśnie umowę z firmą Intop Tarnobrzeg na realizację inwestycji. Jej wartość wynosi blisko 8 mln zł.

Stacja Ropczyce. Fot. Joanna Niemiec

Stacja Ropczyce. Fot. Joanna Niemiec

 

Przedsięwzięcie (formuła „zaprojektuj i wybuduj”) jest realizowane w ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025. To kolejna umowa w województwie - w realizacji są kontrakty na 7 zadań.

 

Na stacji Ropczyce, na trasie Kraków - Rzeszów, zostaną przebudowane dwa perony. Nowe obiekty będą wydłużone z 200 do 400 m. Umożliwi to przewoźnikom swobodne planowanie postojów na stacji, w tym zatrzymywanie się dłuższych pociągów dalekobieżnych. Na przebudowanych peronach przewidziano montaż nowych wiat, ławek i tablic informacyjnych. Ułatwieniem dla osób niewidomych i niedowidzących będzie oznakowanie z systemem ścieżek dotykowych.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Rozpoczęcie prac budowlanych na stacji Ropczyce planowane jest w pierwszym kwartale 2023 r., a ich zakończenie w czwartym kwartale 2023 r.

 

Program Przystankowy na Podkarpaciu

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

W województwie podkarpackim, Rządowy Program Przystankowy obejmuje 9 inwestycji z listy podstawowej w miejscowościach: Przemyśl, Hurko, Medyka, Żurawica, Ropczyce, Strzyżów, Mielec (dwa nowe przystanki), Zaklików.