Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu

Miasto jednak zabiera się za przebudowę skrzyżowania ulic Lwowskiej i Mieszka I w Rzeszowie

Opublikowano: 2022-05-16 12:20:15, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

RZESZÓW. A dopiero co informowaliśmy o unieważnieniu miejskiego przetargu na weryfikację istniejącej dokumentacji projektowej i wprowadzenie ewentualnych zmian.

Fot. Pixabay/CC0

Fot. Pixabay/CC0

 

Najwidoczniej władze miasta doszły do wniosku, że i tak wszystko wyjdzie w praniu (to znaczy w trakcie przebudowy) i może wtedy trzeba się będzie martwić. No, ale to tylko gdybanie...

 

Sprawa przebudowy tego skrzyżowania powróciła z niebytu po kilku latach. Niby cały czas widniała w wieloletniej prognozie finansowej miasta, ale spychana była na dalsze pozycje. Bo samym projektem miasto dysponuje już od 2016 r. Próbowano wówczas pójść za ciosem i inwestycję zrealizować od razu, ale przetarg zakończył się fiaskiem. Szacunkowy koszt (wg miasta), to 3 945 787 zł.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Temat powrócił kilka tygodni temu. Najpierw miasto postanowiło poszukać inżyniera nadzoru projektowego, który sprawdziłby całą dokumentacje i ewentualnie dokonał jej poprawek (próba zakończyła się unieważnieniem postępowania), później o inwestycji przypomnieli sobie miejscy radni i znów zaczęli wiercić dziurę w brzuchu władzom miasta. Jak tak, to proszę bardzo...

 

W ramach inwestycji przebudowanych ma zostać 120 m ul. Mieszka I - z budową chodnika oraz ciągu pieszo-rowerowego włącznie oraz w sumie 270 m ul. Lwowskiej. Zmieni się geometria skrzyżowania, przebudowane zostaną chodniki, zatoka autobusowa, kolidujące sieci techniczne i pojawią się nowe nasadzenia. Przede wszystkim jednak zamontowana zostanie akomodacyjna sygnalizacja świetlna.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Na oferty miasto czeka do 14 czerwca. Sam termin realizacji inwestycji miasto przyjęło chyba tak nieco na zapas. Miałaby ona potrwać 11 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

 

Fot.