Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Siedem ofert na modernizację zabytkowej hali sportowej przy ul. Kościuszki w Dębicy

Opublikowano: 2022-05-01 19:24:31, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

DĘBICA. Miasto oszacowało koszt przedsięwzięcia na 4,3 mln zł. Wygląda n to, że to za mało.

Zabytkowa hala sportowa przy ul. Kościuszki w Dębicy zostanie zmodernizowana

 

Najtaniej wycenił swoją ofertę dębicki Igloobud - 5 313 983 zł. Trzy inne oferty (Pesam, Hand-Bud, Ecoresbud) cenowo zbliżają się do poziomu 5,9 mln zł. Dwie kolejne, to już ewentualny wydatek kwot od ok. 6,3 do 6,7 mln zł. Cena najdroższej oferty, krakowskiej firmy Texom, wynosi 7 657 630 zł.

 

Plany miasta co do przyszłości zabytkowego obiektu od dawna były znane. Problemem były oczywiście pieniądze, dlatego miasto długo starało się o dofinansowanie inwestycji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. I to zostało wreszcie przyznane pod koniec ubiegłego roku. Chodzi o kwotę 2,2 mln zł.

 

Niestety, nagle o hali przypomniało sobie wojsko. A dokładnie, chrapkę na halę zaczęły mieć Wojska Obrony Terytorialnej, które zaczęły dopytywać władze miasta o możliwość zakupienia obiektu. Na szczęście po kilku tygodniach wojsku się odwidziało. Dodało sobie koszt zakupu hali z późniejszym wydatkiem na remont obiektu i wreszcie skapitulowało. Nie bez znaczenia były też sprzeciwy mieszkańców Dębicy, sportowców i lokalnych działaczy sportowych.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Po wyklarowaniu się sytuacji władze miasta zdecydowały się na skorzystanie z dofinansowania NFOŚiGW i przetarg na modernizację hali sportowej przy ul. Kościuszki został właśnie ogłoszony.

 

A zamówienie dotyczy - ogólnie - termomodernizacji obiektu, w tym m.in.: docieplenia ścian zewnętrznych w części A i B budynku, wykonania opaski dookoła budynku, remontu kominów, docieplenia dachu, wymiany orynnowania i wykonania nowej instalacji odgromowej, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej i wymiany pokrycia schodów zewnętrznych.

 

Sporo prac wykonanych ma zostać także wewnątrz hali, m.in. remont czekać będzie szatnie i sanitariaty, ściany zyskają nowe tynki, wymienione zostaną posadzki i zmodernizowane instalacje.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Hala otrzyma też nowe wyposażenie w sprzęt sportowy.