Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ruszyła z pomocą dla ukraińskich dzieci

Opublikowano: 2022-03-15 13:56:46, przez: admin, w kategorii: Region

PODKARPACKIE. WOŚP przekazuje wyposażenie do placówek w Polsce, także na Podkarpaciu, które opiekują się pacjentami z Ukrainy.

Fot. WOŚP

Fot. WOŚP

 

Do 7 hospicjów i 16 oddziałów onkologicznych Fundacja kupiła 318 urządzeń - kardiomonitory, pulsoksymetry, pompy strzykawkowe, pompy objętościowe, koncentratory tlenu a także łóżka i materace przeciwodleżynowe, za ponad 2 mln zł.

 

Ponadto, do Przemyśla, gdzie na świat przychodzi dużo dzieci uchodźczyń z Ukrainy, Fundacja zdecydowała się przekazać m.in. 10 łóżeczek noworodkowych, urządzenie do wspomagania oddechu noworodka, 5 łóżek pediatrycznych i 5 łóżek dużych. Sprzęt otrzymają również Chełm i Rzeszów.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Poza zakupami i dostawą sprzętu i wyposażenia medycznego, WOŚP podjęła się również kolejnych działań - doposażenia i obsługi Centrum Pomocy Humanitatnej na granicy ukraińsko-polskiej, w miejscowości Szeginie, gdzie już stacjonują członkowie Pokojowego Patrolu.

 

Kilka dni temu - 11 marca - w jarosławskiej „Kuźni” (placówka lokalnego Stowarzyszenia Oświaty i Promocji Zdrowia oraz lokalizacja jarosławskiego sztabu WOŚP), Jerzy Owsiak i jego współpracownicy spotkali się również z przedstawicielami Stowarzyszenia Folkowisko i koordynatorami ze wszystkich polskich przejść z Ukrainą na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Spotkanie poświęcone było wymianie dotychczasowych doświadczeń i wypracowaniu systemowych metod pomocy ukraińskim uchodźcom.

 

Fot. WOŚP