Koniunktura gospodarcza w opinii podkarpackich przedsiębiorców - styczeń 2022 r.
PODKARPACKIE. Dane Urzędu Statystycznego w Rzeszowie.
Fot. Pixabay/CC0
W większości badanych obszarów przedsiębiorcy w styczniu oceniają koniunkturę negatywnie. Najbardziej pesymistyczne oceny formułowane są przez prowadzących działalność związaną z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi, najbardziej pozytywne – przez firmy z sekcji informacja i komunikacja. Odpowiedzi były udzielane w okresie od 1 do 10 stycznia 2022 r.
Przetwórstwo przemysłowe
Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie plus 3,2, tj. wyższym niż przed miesiącem (plus 0,1) oraz wyższym niż w styczniu 2021 r.
Budownictwo
W styczniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 10,7, tj. wyższym niż w grudniu (minus 16,1) oraz wyższym niż w styczniu ubiegłego roku.
Handel hurtowy
W styczniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie plus 6,9, tj. niższym niż przed miesiącem (plus 19,1) oraz niższym niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.
Handel detaliczny
W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 19,1, tj. niższym niż w grudniu (minus 10,6) oraz niższym niż w styczniu ostatnich sześciu lat.
Transport i gospodarka magazynowa
W styczniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 6,9, tj. wyższym niż przed miesiącem (minus 16,5) oraz wyższym niż w styczniu ostatnich dwóch lat.
Zakwaterowanie i gastronomia
W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 56,4, tj. niższym niż w grudniu (minus 15,2).
Informacja i komunikacja
Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie plus 33,9, tj. niższym niż w grudniu (plus 37,6), ale wyższym niż w styczniu ostatnich trzech lat.