Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

W Nowej Dębie powstanie kolejna jednostka wojskowa

Opublikowano: 2021-04-09 11:17:45, przez: admin, w kategorii: Region

NOWA DĘBA. Stacjonować tam będzie 18 Pułk Artylerii, jednostka wsparcia tworzonej 18 Dywizji Zmechanizowanej.

Fot. HSW

Fot. HSW

 

Poinformował o tym w czwartek (8 kwietnia) w Siedlcach minister obrony Mariusz Błaszczak. Jak powiedział, jest to kolejny etap rozwoju 18 Dywizji Zmechanizowanej.

 

-18 Dywizja Zmechanizowana rozrasta się stanowiąc o bezpieczeństwie wschodu Polski. Stanowiąc o bezpieczeństwie również wschodniej flanki NATO. Stanowi ona bardzo ważny element w systemie obronnym naszego państwa - mówił minister.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Oprócz 18 Pułku Artylerii w Nowej Dębie powstanie też 18 Pułk Przeciwlotniczy, Będzie on stacjonował w Sitańcu k. Zamościa.

 

Minister Błaszczak wręczył też nominacje na stanowiska dowódców nowych jednostek. Pułkiem w Nowej Dębie dowodził będzie pułkownik Piotr Brzeziński.

 

Oba pułki, 18 Pułk Przeciwlotniczy w Sitańcu koło Zamościa oraz 18 Pułk Artylerii w Nowej Dębie, są jednostkami formowanymi od podstaw, w nowo tworzonych kompleksach koszarowych.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Jak poinformował pułkownik Brzeziński rozpoczęło się już kompletowanie składu osobowego nowej jednostki i jej wyposażenia. Pułk ma dysponować nowym sprzętem, m.in. armatohaubicami Krab oraz wyrzutniami rakietowymi Langusta.