PGE Energia Ciepła promuje ciepło sieciowe w nowej kampanii medialnej
„Wybierz ciepło sieciowe. Dla Ciebie i dla powietrza” to hasło najnowszej kampanii PGE Energia Ciepła, która będzie trwała od 15 do 21 marca. Hasło nawiązuje do dwóch najważniejszych zalet ciepła sieciowego – komfortu użytkowania i poprawy jakości powietrza w miastach.
PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, właścicielem m.in. Elektrociepłowni Rzeszów
Celem akcji promocyjnej jest zachęcenie mieszkańców do skorzystania z zalet ciepła sieciowego, wśród których jest bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Decydując się na ciepło sieciowe, użytkownicy wybierają najwygodniejszy i najbardziej efektywny sposób ogrzewania budynków.
– Ciepło sieciowe jest najbezpieczniejszym sposobem ogrzewania. Stały wzrost liczby przyłączeń, jaki obserwujemy w miastach, gdzie posiadamy sieć ciepłowniczą, świadczy o wzroście świadomości mieszkańców miast na temat ekologii i rozwiązań technologicznych przyjaznych dla zdrowia i środowiska naturalnego. Dzięki temu nasza spółka aktywnie włącza się w poprawę jakości powietrza w miastach i podnosi komfort życia ich mieszkańców. A kampanie promujące ciepło sieciowe dodatkowo wzmacniają edukację w zakresie zalet takiego sposobu ogrzewania budynków – mówi Przemysław Kołodziejak, prezes PGE Energia Ciepła.
Korzystanie z ciepła sieciowego to skuteczna metoda zapobiegania zanieczyszczeniu i powstawaniu szkodliwej niskiej emisji (głównej przyczyny smogu), których źródłem są w dużej mierze nieefektywne indywidualne kotłownie. PGE Energia Ciepła produkuje ciepło sieciowe jednocześnie z energią elektryczną w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Zmniejszenie ilości paliwa używanego do produkcji ciepła i energii elektrycznej łącznie jest jednym z najefektywniejszych sposobów ograniczania emisji zanieczyszczeń. Technologia stosowana w elektrociepłowniach PGE Energia Ciepła, która spełnia restrykcyjne normy środowiskowe, oraz konsekwentnie realizowane od wielu lat programy ograniczające oddziaływanie elektrociepłowni na środowisko naturalne, przyczyniają się do znaczącej poprawy jakości powietrza w miastach.
.