Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu

Nabór na studia podyplomowe „Negocjacje i mediacje” na Uniwersytecie Rzeszowskim

Opublikowano: 2021-01-31 14:09:17, przez: admin, w kategorii: Praca

RZESZÓW. Zapisy potrwają do 30 marca. Studia trwać będą dwa semestry.

Fot. Pixabay/CC0

Fot. Pixabay/CC0

 

Studia na tym kierunku mają na celu zapoznanie uczestników z wiedzą teoretyczną i praktyczną dotyczącą komunikacji interpersonalnej, psychologii konfliktu oraz negocjacji i mediacji. Nabycie umiejętności elastycznego stosowania strategii i taktyk negocjacyjnych, i dopasowanie ich do różnych sytuacji zawodowych. Nabycie umiejętności przekształcania sytuacji konfliktowych w konstruktywne poszukiwanie rozwiązań. Rozwinięcie umiejętności perswazji i skutecznego przekonywania. Skuteczne zarządzanie emocjami własnymi i otoczenia. Przygotowanie uczestników do samodzielnego prowadzenia negocjacji lub mediacji w różnych sytuacjach życiowych i zawodowych (m. in. negocjacji politycznych, handlowych, integracyjnych, a także mediacji policyjnych, w sprawach administracyjnych itd.). Jak również konstruowania ugód mediacyjnych.

Adresaci studiów:

Absolwenci studiów wyższych w szczególności absolwenci: prawa, psychologii, socjologii, pedagogiki, resocjalizacji, ekonomii oraz zarządzania, a także: osoby, które chcą uzyskać uprawnienia do prowadzenia mediacji w sądzie; osoby zaangażowane w działalność związkową; pracownicy pomocy społecznej; pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych; placówek resocjalizacyjnych i ośrodków wychowawczych; pedagogów szkolnych; kuratorzy sądowi, prawnicy (adwokaci, prokuratorzy, radcowie prawni); menedżerowie różnych szczebli i pracownicy HR; właściciele małych i średnich przedsiębiorstw; pracownicy działów kadr; pracownicy pionów windykacyjnych i prawnych w przedsiębiorstwach i bankach; funkcjonariusze policji, straży granicznej, służby więziennej i żołnierze wojska polskiego.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Program studiów:

Podstawy mediacji i negocjacji; pojęcie i sposoby rozwiązywania konfliktów; autoprezentacja i sterowanie wizerunkiem; strategie i techniki negocjacyjne; obszary i rodzaje negocjacji; obszary i rodzaje mediacji; konstruowanie ugód i umów przez mediatora w sprawach cywilnych; mediacja w prawie pracy; mediacja w sprawach rodzinnych i karnych.

Opłata za studia wynosi 1750 zł za semestr (możliwość rozbicia na raty bez dodatkowych kosztów).

 

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Uwaga - rekrutacja odbywa się tylko drogą elektroniczną. Więcej szczegółów na stronie internetowej Uniwersytetu Rzeszowskiego.