Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

III etap budowy zbiorników retencyjnych w Mielcu. Umowa z Santexem podpisana

Opublikowano: 2021-01-14 18:57:57, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

MIELEC. Koszt budowy wyniesie 5 821 377 zł. Inwestycja powinna się zakończyć we wrześniu 2021 r.

Fot. Pixabay/CC0

Fot. Pixabay/CC0

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Santex na współpracę z Mielcem nie może narzekać. To również on wygrał przetarg na realizację II etapu budowy zbiorników. Kilka miesięcy temu powstały takie w okolicach Hotelu Polskiego (natomiast w ramach pierwszego etapu, zbiorniki retencyjne powstały między ul. Solskiego a Kusocińskiego).

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Tym razem Santex zbuduje układ retencji wód opadowych i roztopowych dla osiedla Borek Niski, w tym: przebuduje sieć kanalizacji deszczowej w ul. Kasztanowej, przebuduje sieć kanalizacji deszczowej w ul. Wspólnej, zbuduje podziemny zbiornik i pompownię wód opadowych i roztopowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz zasilaniem. I wreszcie, przebuduje istniejący rów Złotnicko-Berdechowskiego oraz zbuduje ciągi komunikacyjne - drogi eksploatacyjne wokół planowanego zbiornika oraz wjazd od strony ul. Różanej.

Łączny koszt projektu: „Budowa układów retencji wód opadowych i roztopowych na terenie Gminy Miejskiej Mielec”, wynosi 29 192 865 zł, z czego 20 173 506 zł stanowi dofinansowanie jakie Mielec otrzymał w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.