Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

W Czarnej (koło Dębicy) trwa budowa nowego systemowego dworca PKP

Opublikowano: 2021-01-03 23:17:38, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

POWIAT DĘBICKI. Budowa powinna się zakończyć za trzy miesiące.

Fot. czarna.com.pl (wizualizacja - PKP S.A.)Fot. czarna.com.pl Fot. czarna.com.pl
Fot. czarna.com.pl (wizualizacja - PKP S.A.)

Fot. czarna.com.pl (wizualizacja - PKP S.A.)

 

Budowa dworca na stacji Czarna Tarnowska jest realizowana w formule „Projektuj i buduj”, według autorskiej koncepcji opracowanej przez PKP S.A. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm: Heli Factor z Warszawy oraz Merx z Białegostoku. Koszt przedsięwzięcia, to ponad 5 mln zł. Inwestycja finansowana jest ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Nowy dworzec będzie budynkiem parterowym, składającym się z dwóch części połączonych wiatą. Pierwsza z nich to część dworcowa, w której będzie mieścić się poczekalnia oraz toalety. Z kolei w drugiej będzie mieścił się niewielki lokal komercyjny. Pod wiatą zaprojektowano 14 stojaków dla rowerów, a także stację naprawy rowerów.

Dworzec wyróżniać będzie wieża zegarowa o wysokości prawie 8 m.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

W ramach inwestycji uporządkowane zostanie otoczenie dworca, powstaną także nowe chodniki oraz droga wraz z małym parkingiem na 24 samochody.

Nowy dworzec będzie posiadał pompę ciepła, energooszczędne oświetlenie z automatyką, a na jego zamontowanych zostanie 12 paneli fotowoltaicznych. Do tego obiekt wyposażony będzie w nowoczesne systemy bezpieczeństwa: monitoringu, kontroli dostępu oraz sygnalizacji włamania i napadu, a także systemy przeciwpożarowe.