Politechnika Rzeszowska nadal chce być operatorem Laboratorium Międzyuczelnianego w Stalowej Woli
STALOWA WOLA. I problemu z akceptacją oferty tej uczelni raczej nie będzie.
Tym bardziej, że zaoferowana przez politechnikę cena zmieściła się w wyznaczonym przez miasto limicie szacowanych kosztów - 833 486 zł. Uczelnia wyceniła swoją ofertę nawet jeszcze taniej, na 825 792 zł. Prawdopodobnie więc wkrótce można się spodziewać rozstrzygnięcia postępowania.
Ogłoszony przetarg realizowany jest w ramach projektu: „Utrzymanie naukowo-badawczego Laboratorium Międzyuczelnianego w Stalowej Woli” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013; Priorytet 1: Nowoczesna gospodarka, Działanie 1.3 Wspieranie innowacji”.
Wybrany operator będzie zobowiązany do prowadzenia prac badawczych lub rozwojowych na bazie przekazanej mu w zarządzanie infrastruktury. Przy tym zakupiona aparatura badawcza i urządzenia laboratoryjne nie mogą być użyte „do wykonywania działalności gospodarczej w rozumieniu wspólnotowym przez czas trwania umowy”.
Operator ma być też m.in. inicjatorem lub partnerem projektów badawczo-rozwojowych, realizowanych z jednostkami naukowymi, partnerami przemysłowymi (w tym klastrami).
Naukowo-badawcze Międzyuczelniane Laboratorium w Stalowej Woli powstało w 2014 r. W jego skład wchodzą laboratoria wysoko zaawansowanych materiałów i struktur kompozytowych oraz laboratorium zaawansowanych technik laserowych. Do tej pory operatorami laboratorium były Miejski Zakład Komunalny (powstały po konsolidacji miejskich spółek) oraz Politechnika Rzeszowska.