Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Kto dopilnuje kolejnego etapu rewitalizacji gminy Głogów Młp.?

Opublikowano: 2020-04-18 09:06:47, przez: admin, w kategorii: Samorządy

GŁOGÓW MŁP. Komisja konkursowa będzie miała z czego wybierać. Do przetargu na pełnienie funkcji inspektora nadzoru stanęło pięć firm.

Kto dopilnuje kolejnego etapu rewitalizacji gminy Głogów Młp.?

 

Z czego trzy oferty cenowo zmieściły się w wyznaczonym przez gminę limicie - 53 793 zł. Najtańszą ofertę złożyła firma „B-Koncept” z Błażowej - 26 691 zł. „Ekotrans Laboratorium Drogowe” z Jarosławia zaproponowała cenę 47 724 zł a Zakład Usług Inwestycyknych Zbigniew Nowak z Rzeszowa - 50 430 zł. Najdroższa oferta została wyceniona na 109 900 zł.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Przypomnijmy, w ramach inwestycji rewitalizacji zostanie poddany teren obejmujący głogowskie stawy, w sołectwie Rudna Mała park przy Domu Ludowym, powstanie też miejsce rekreacyjne na osiedlu Rogoźnica.

Nad głogowskimi stawami powstaną ciągi komunikacyjne (chodniki i droga), staną wiata do tańca i altana i place do grilla oraz sezonowy wielofunkcyjny pawilon. W planach są także dwa pływające pomosty, boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw, linarium dla dzieci, skałki wspinaczkowe, plaże przy zbiornikach wodnych.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Podobny zakres prac, jeśli chodzi o małą architekturę, przewiduje się na osiedlu Rogoźnica. Przy ul. Świętego Maksymiliana Kolbego powstanie park z wiatą ze sceną, placem zabaw, ścianką wspinaczkową i ciągami spacerowymi. Pojawią się nowe nasadzenia i ledowe oświetlenie terenu.

Zagospodarowany wreszcie zostanie również park w Rudnej Małej. I tam staną nowe ławki, stoliki do gier i plac zabaw Powstaną też ciągi spacerowe.

Zakończenie realizacji całego projektu planowane jest w połowie przyszłego roku.