Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu

Jarosławski szpital najlepszą placówką publiczną na Podkarpaciu

Opublikowano: 2019-12-17 13:44:03, przez: admin, w kategorii: Region

JAROSŁAW, WARSZAWA.

Z dyploamami od lewej Wiktor Stasiak, dyrektor szpitala w Tarnobrzegu i Stanisław Krasny, dyrektor COM w Jarosławiu

Z dyploamami od lewej Wiktor Stasiak, dyrektor szpitala w Tarnobrzegu i Stanisław Krasny, dyrektor COM w Jarosławiu

 

Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu znalazło się setce najlepszych polskich szpitali w rankingu „Rzeczypospolitej”, zajmując 59 miejsce.

 

Spośród szpitali z Podkarpacia, których w pierwszej „100” jest jedynie trzy, COM zostało sklasyfikowane na drugim miejscu, a wśród szpitali publicznych na pierwszym! Uroczystość ogłoszenia wyników odbyła się 16 grudnia w Warszawie.

 

Na Podkarpaciu, COM w Jarosławiu zostało wyprzedzone jedynie przez Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie (2 miejsce). Trzeci przedstawiciel naszego regionu w „Złotej Setce”, Szpital Wojewódzki w Tarnobrzegu zajął 96 miejsce. – Bardzo dużą satysfakcję daje fakt, że w rankingu uwzględniono szpitale i prywatne i publiczne a placówka, którą kieruję znalazła się tak wysoko – tak mówi o wynikach dyrektor COM w Jarosławiu, Stanisław Krasny. - W rankingu można było uzyskać maksymalnie 1000 pkt. Najlepszy uzyskał 899,09 pkt., natomiast COM 777,71 pkt. Ocenianych było 15 działów w trzech obszarach - zarządzanie, jakość i opieka medyczna. W poszczególnych działach uzyskaliśmy: zarządzanie 245 pkt. na 360 pkt. możliwych (68%), jakość 181 pkt. na 230 pkt. (78%) i opieka medyczna 351 pkt. na 410 pkt. (83%) – wyjaśnia dyrektor Krasny.

 

W ocenie jarosławskiego szpitala doceniono także ogrom inwestycji, które trwają od trzech lat.

 

- W ciągu ostatnich trzech lat jarosławskie Centrum Opieki Medycznej ze wsparciem powiatu (organu prowadzącego – przyp. red.) w remonty i rozbudowę zainwestowało aż 42 miliony złotych. Ponad 20 milionów to dotacje z budżetu państwa i Unii Europejskiej – wyjaśnia starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

 

- 1 września 2019 r. w Jarosławiu ruszył nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jego powstanie i wyposażenie, łącznie z oddanym już wcześniej do użytku lądowiskiem dla śmigłowców, kosztowało ponad 9 milionów złotych. To część systemu ratownictwa na Podkarpaciu. To nie pierwsza wielomilionowa inwestycja w jarosławskim Centrum Opieki Medycznej. Wcześniej powstały miedzy innymi nowe pomieszczenia oddziałów ginekologiczno-położniczego, noworodkowego czy sale operacyjne.

 

Rocznie w jarosławskim szpitalu przyjmowanych jest około 27 tysięcy osób.

 

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP
Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości