Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Biuro Rady Miasta Rzeszowa poszuka nowej siedziby. Radio zagospodaruje zabytek

Opublikowano: 2019-11-19 14:11:49, przez: admin, w kategorii: Samorządy

RZESZÓW. Umowę najmu budynku w Alei Pod Kasztanami wypowiedział jej właściciel budynku, Radio Rzeszów.

Fot. erzeszow.pl

Fot. erzeszow.pl

 

Tym samym potwierdziła się plotka, która krążyła już od jakiegoś czasu w gmachu radia. Wspominał o niej już także podczas jednej z sesji kilka miesięcy temu Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta. Pytany wówczas przez nas poinformował, że plotka owszem krąży, ale Rada Miasta nie otrzymała jeszcze żadnego pisma w tej sprawie.

 

Jak się teraz okazuje, w owej plotce było jednak coś na rzeczy. Oficjalne pismo z Radia Rzeszów już dotarło do Rady Miasta. Andrzej Dec poinformował o tym radnych na wtorkowej sesji 19 listopada. Jakoś specjalnie spieszyć się nie trzeba, bo termin najmu budynku przez Radę Miasta mija dopiero w marcu przyszłego roku.

 

Jak powiedział Dec, dyrekcja radia dopytywana o powody wypowiedzenia, oznajmiła, że zamierza do budynku przenieść swoją część administracyjną.

 

Dom wg projektu Mateusza Tadeusza Tekielskiego z 1899 to parterowy budynek na planie prostokąta, kryty dachem o skomplikowanej formie z dodatkowymi licznymi połaciami i wieżyczkami. Nawiązuje do stylu szwajcarskiego budownictwa ludowego. Zbudowany na zamówienie Włodzimierza Pilińskiego, ziemianina, adwokata, radnego, urzędnika oraz posła do autriackiej Rady Państwa w Wiedniu.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP
Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości