Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu

Dialog Obywatelski nt. przyszłości UE w Rzeszowie

Opublikowano: 2019-11-07 09:05:43, przez: admin, w kategorii: Region

RZESZÓW Mijający rok przyniósł poważne zmiany w Unii Europejskiej. Próbą podsumowania będzie Dialog Obywatelski, który odbędzie się 18 listopada br. w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

Dialog Obywatelski nt. przyszłości UE w Rzeszowie

 

Tematem przewodnim spotkania będzie podsumowanie polskiej obecności w Unii Europejskiej w 2019 roku.

 

Eksperci, którzy wezmą udział w rzeszowskim Dialogu Obywatelskim to Piotr Kaczyński, ekspert Team Europe Komisji Europejskiej, Rafał Szyndlauer, zastępca kierownika Wydziału Politycznego Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie oraz były wieloletni koordynator sieci Centów Dokumentacji Europejskiej, Wawrzyniec Pater, wieloletni koordynator sieci Eurodesk Polska, obecnie główny specjalista Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji a także Dominik Łazarz, ekonomista, wicedyrektor Centrum Dokumentacji Europejskiej w Rzeszowie, ekspert ds. UE. Spotkanie poprowadzi Sylwia K. Mazur z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct-Rzeszów.

 

- Poruszane tematy oscylować będą wokół m.in.: pozycji Polski w Unii Europejskiej w kontekście uruchomionej procedury dotyczącej praworządności, wyzwań stojących przez Wspólnotą w odniesieniu do Brexitu, zmian jakie zaszły w instytucjach UE w związku z wyborami europejskimi z maja bieżącego roku, a także szczególnie ważnej dla nas perspektywy młodzieży – podsumowuje Ewa Nowak-Koprowicz, liderka Zespołu Zarządzającego Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Rzeszów.

 

Dialog Obywatelski odbędzie się 18 listopada 2019 r. (będzie to poniedziałek) o godz. 10.00 w Klubie Akademickim IQ WSIiZ w Rzeszowie (ul. Sucharskiego 2). Osoby chcące wziąć udział mogą się zgłaszać na adres e-mail: europedirect-rzeszow@wsiz.rzeszow.pl

 

Spotkanie organizowane jest przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Rzeszów działający w ramach sieci Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie we współpracy z Regionalnym Punktem Informacyjnym Eurodesk Polska w Rzeszowie oraz Centrum Dokumentacji Europejskiej w Rzeszowie.

 

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP
Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości