Park Naukowo-Technologiczny Dworzysko powiatu rzeszowskiego
Zespół Zamkowo-Parkowy w Baranowie Sandomierskim. Zamek Muzeum Hotel
Pożyczki dla firm z Podkarpacia/ Atrakcyjne oprocentowanie
Skorzystaj ze świadczeń za granicą lub w kraju

Kto został posłem z Podkarpacia? Wstępne wyniki (liczba głosów)

Opublikowano: 2019-10-14 09:25:22, przez: admin, w kategorii: Polityka

PODKARPACKIE.

Czy Sejm na finiszu sprzyjał gospodarce?

 

Zobacz Pełne wyniki wyborów 2019 na Podkarpaciu - Sejm i Senat 

Prawo i Sprawiedliwość straci 1 mandat w Sejmie (w okręgu rzeszowsko tarnobrzeskim będzie miało 2 mniej, ale w krośnieńsko przemyskim 1 więcej).

W okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim PiS będzie miało 10 posłów. To aż o dwie osoby mnie niż w mijającej kadencji. Ponadto są nowe nazwiska, co oznacza znaczne przesunięcia w podkarpackim PiS.

posłami PiS zostaną:

- Krzysztof Sobolewski (po raz pierwszy w Sejmie, przewodniczący Rady Politycznej PiS),

- Ewa Leniart (po raz pierwszy w Sejmie, wojewoda),

- Marcin Warchoł (po raz pierwszy w Sejmie, wiceminister sprawiedliwości).

- Rafał Weber (wiceminister infrastruktury),

- Zbigniew Chmielowiec ,

- Jan Warzecha,

- Kazimierz Gołojuch,

- Kazimierz Moskal

- Jerzy Paul

- Fryderyk Kapinos (po raz pierwszy w Sejmie, były wiceprezydent Mielca, p.o. prezydenta Mielca, a ostatnio zastępca dyrektora Agencji Rozwoju Przemysłu w Mielcu, podmiotu zarządzającego specjalną strefą ekonomiczną).

Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Zieloni, Inicjatywa Polska)

- Paweł Poncyliusz (menedżer w prywatnych firmach, były poseł PiS i partii Polska Jest Najważniejsza)

- Krystyna Skowrońska (posłanka od 2001 r.).

Polskie Stronnictwo Ludowe (Koalicja Polska)

- Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu w mijającej kadencji, polityk Kukiz'15.

Mandatów nie zdobyli Andrzej Szlachta, Krystyna Wróblewska (obydwoje mieli powyżej 15 tysięcy głosów), Wojciech Buczak. Mieczysława Miazga, Józefa Hrynkiewicz i Halina Szydełko.

Mandat stracił Zdzisława Gawlik, szef Platformy Obywatelskiej na Podkarpaciu, były wiceminister skarbu).

 

 

 

Poniżej dane, podawane przez Państwową Komisję Wyborczą w poniedziałek rano:

Lista nr 1 Polskie Stronnictwo Ludowe

okręg rzeszowsko-tarnobrzeski

TYSZKA Stanisław - 16 331 

TARAPATA Jan Władysław - 4021

LADA Wiesław Andrzej - 2992

MICAŁ Zbigniew - 1448

BARTOSZEK Paweł - 2833

GOLENIA Maria Teresa - 1821

BOROWIEC Błażej Stefan - 1103

GUZEK Sławomir Tomasz - 853

CIEŚLA Paweł - 826

LONCZAK Stanisław Józef - 1231

REGUŁA Andrzej Zygmunt - 1218

LEJA Małgorzata - 891

SKOWROŃSKA-ZIOMEK Monika Małgorzata - 1050

MAGOŃ Jan - 670

KASZYCA Tadeusz - 202

GUMIŃSKA Celina Anna - 219

KUDYBA Małgorzata - 308

KOCZUR Dorota Krystyna - 350

WŁODYKA Janusz - 432

KOSIŃSKI Krzysztof Jan - 654

STOJAŃSKA Joanna Katarzyna - 152

WICHER Maria - 205

TUTKA Henryk - 452

BŁOŃSKI Kazimierz Józef - 276

BARTMAN Jan - 521

OPIOŁA Barbara - 159

KOTLIŃSKA Marzena Anna - 177

ZARĘBA Marek Jan - 363

PARYŚ Krystyna Grażyna - 365

NICPOŃ Henryk - 1068

 

Okręg krośnieńsko-przemyski

1. Kasprzak Mieczysław - 9 671

2. Mercik Aleksander - 1 960

3. Zadworny Zdzisław - 2 767

4. Dachnowicz Małgorzata Krystyna - 1 312

5. Hołyszko Janusz Marek - 1 579

6. Kiszka Zbigniew Wojciech - 1 590

7. Bojko Zbigniew Andrzej - 351

8. Małecka Barbara Danuta - 916

9. Konopka Marek Zbigniew - 760

10. Sawiński Krzysztof Jan - 850

11. Zaleszczuk Anna Maria - 521

12. Fal Sabina Anna - 818

13. Baradziej Iwona Teresa - 404

14. Hołowacz Bogumiła Stanisława - 203

15. Barański Janusz Jacek - 348

16. Kobiałka-Banyś Emilia Alina - 340

17. Zarychta Ryszard - 349

18. Horbacz Małgorzata - 255

19. Fedaczyńska Maria Stanisława - 163

20. Pastuszczak Marek - 299

21. Sokół Marek Zbigniew - 570

22. Franczak Stanisław - 782

Razem 26 808

  

Lista nr 2 Prawo i Sprawiedliwość okręg nr 23 rzeszowsko-tarnobrzeski

SOBOLEWSKI Krzysztof – 36 904

LENIART Ewa Maria – 35 321

HRYNKIEWICZ Józefa - 6063

SZLACHTA Andrzej – 14 942

WRÓBLEWSKA Krystyna Małgorzata – 12 447

MOSKAL Kazimierz Marian – 17 314

BUCZAK Wojciech – 10 394

GOŁOJUCH Kazimierz Edward – 18 160

CHMIELOWIEC Zbigniew Michał – 20 456

WEBER Rafał – 26 515

WARZECHA Jan Marek – 18 798

PAUL Jerzy Stanisław – 12 754

MIAZGA Mieczysław – 7 890

SZYDEŁKO Halina Maria – 5 400

KRUCZEK Stanisław - 8282

KAPINOS Fryderyk Sylwester - 9359

KALINKA Kamil - 9481

BEDNARZ Robert Jan - 7391

GODEK Robert Czesław - 6756

FRYSZTAK Bernadeta Dorota - 11 085

ŁĄCZAK Czesław - 4081

FIJOŁEK Marcin Piotr - 5222

TŁUSTA Helena Grażyna - 1106

BARTKOWICZ Magdalena Barbara - 540

KRZEK Agata - 890

TRAWIŃSKA Anna Franciszka - 581

KUŚ Ewelina Elżbieta - 2677

FOŁTA Ewa - 723

TYMUŁA Zbigniew - 641

WARCHOŁ Marcin Józef - 26 824

 

Okręg nr 23 przemysko-krośnieński

1. Kuchciński Marek Tadeusz - 53 344

2. Schmidt-Rodziewicz Anna Katarzyna - 19 966

3. Uruski Piotr Marcin - 20 517

4. Babinetz Piotr Mieczysław - 12 476

5. Piotrowicz Stanisław - 9 203

6. Śnieżek Adam Walenty - 11 088

7. Pilch Piotr - 4 298

8. Pamuła Teresa - 12 452

9. Pawluś Adam - 6 710

10. Chrzan Tadeusz - 9 062

11. Podhalicz Lucyna - 3 896

12. Łukaszyk Dorota - 4 202

13. Drozd Adam Tomasz - 2 550

14. Jędruch Ryszard - 3 383

15. Pers Grzegorz Stanisław - 5 453

16. Pieszczoch Robert - 4 820

17. Bril Joanna Katarzyna - 3 932

18. Pocałuń Alicja Anna - 2 160

19. Burbeło Joanna Maria - 616

20. Guzik Andrzej - 3 488

21. Kurowska Maria Stanisława - 18 668

22. Krawiec Daniel Stanisław - 9 156

 

 

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Buż Wiesław - 14 878

Sztuk Michał Andrzej - 2337

Itner Agnieszka - 3272

Ozimek Julian - 2437

Filipek Jerzy - 

Krasnopolska Bożena Marta

Tofil Bronisław Tadeusz

Jasiński Krzysztof

Kacała Natalia Ludmiła

Łuczaj Kamil

Skawiński Stanisław Andrzej

Jeleń Wiesław Stanisław

Krzemiński Kamil Paweł

Irzyk Martin Marian

Zając Marzena Zofia

Stącel Janusz

Fietko Ireneusz Grzegorz

Zych Ala

Winiarski Damian Kazimierz

Lubera Teresa Anna

Rżany Monika

Przyboś Józef

Ożóg Barbara Katarzyna

Kuźmicz Marek Andrzej

Brzykowska Patrycja Dorota

Noga Andrzej Jan

Dziągwa Krystyna

Cichy Mateusz Michał

Ostrowska Anna

Gacek Kazimierz Leszek

Okręg krośnieńsko-przemyski

 

Konfederacja Wolność i Niepodległość

okręg rzeszowsko-tarnobrzeski

Braun Grzegorz Michał - 28 859

Buczek Tomasz Wojciech - 3492

Żygadło Piotr - 948

Zych Witold Andrzej - 

Kroll Gabriel Czesław

Surowaniec Anna Krystyna

Kusz Kamil Michał

Kumorek Dariusz Jan

Lipiński Zbigniew

Korwin-Mikke Dominika Maria

Wołoszyn Tomasz

Zarębski Waldemar

Ochał Katarzyna Kinga

Zięba Tomasz Sylwester

Pracownik Teresa Jadwiga

Salwa Małgorzata Kazimiera

Kotowicz Mariola Ksenia

Dąbek Damian Łukasz

Strzałka Albert Jan

Lis Aleksandra Mirosława

Jedynak Dariusz Grzegorz

Wacyra Paulina Elżbieta

Fila Piotr Robert

Środoń Monika Paulina

Zapałowska Monika Ewa

Batora Marcin Mateusz

Broż Robert Krzysztof

Bielecka Karolina Maria

Flis Michał

Mazur Krzysztof

 

Okręg krośnieńsko-przemyski

1. Zapałowski Andrzej Tomasz - 9 910

2. Berkowicz Adam Roman - 4 422

3. Krężałek Kazimierz Zygmunt - 591

4. Stadnicki Robert Stanisław - 824

5. Zych Małgorzata - 1 132

6. Krzanowski Jan Franciszek - 503

7. Szwed Michał - 832

8. Zieliński Janusz Jan - 782

9. Filip Tomasz Rafał - 535

10. Dudzińska-Sobolewska Grażyna Henryka - 176

11. Wojtuch Ryszard Jan - 243

12. Nadbrzeska Jadwiga Anna - 124

13. Sikora Aleksandra Justyna - 369

14. Hrysio Marlena Emilia - 199

15. Dyguła Aleksander - 167

16. Perżyło Anna Maria - 140

17. Dulęba Witold Aleksander - 262

18. Antochów Joanna - 131

19. Sobolewski Zdzisław - 180

20. Golba Paweł Kamil - 515

21. Bochnia Ewelina - 286

22. Zuchowski Jan Maria - 384

Razem 22 707

  

 Lista Numer 5 Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska Po .N Ipl Zieloni

Poncyljusz Paweł Janusz - 21 872

Gawlik Zdzisław - 13 988

Skowrońska Krystyna - 13 888

Butryn Renata Celina - 4942

Kubas-Hul Teresa Krystyna - 2126

Gdański Józef - 2277

Pitra Krzysztof Piotr - 2423

Ustrobiński Marek Jerzy - 4585

Karyś Jakub Bartłomiej - 2153

Zych Barbara - 1462

Jurzysta Marcin - 851

Stępień Danuta Waleria - 1056

Deręgowski Marcin - 960

Bąk Dominik - 433

Ożóg Krzysztof - 676

Kopyto Jakub Albert - 315

Lipczyński Krzysztof Romuald - 1111

Krajewska Aneta Anna - 379

Omietońska Jolanta Teresa - 174

Kolano Jolanta Stanisława - 184

Olchawa Artur Stanisław - 56

Przybył Przemysław Wojciech -  168

Sawic Ewa Maria - 182

Kaniszewska Augustyna Maria - 122

Owsiany Urszula Małgorzata - 159

Płodzień Janusz - 242

Paluch Katarzyna - 312

Rogowska Anna Jolanta - 401

Żmuda Dariusz - 218

Pazdan Paweł Leopold - 816

 

Okręg nr 22 - krośnieńsko-przemyski

1. Frydrych Joanna Zofia - 16 683

2. Rząsa Marek Zdzisław - 5 355

3. Blecharczyk Wojciech Aleksander - 8 993

4. Szkoła Józef - 1 927

5. Woś Adam - 1 691

6. Sawicka Ewa Stefania - 901

7. Pikul Antoni Stanisław - 4 415

8. Balon Barbara Maria - 1 047

9. Zych Jan Władysław - 776

10. Holcman Iwona Janina - 1 726

11. Karaś Roman Władysław - 279

12. Ryznar Marian Jerzy - 2 777

13. Kłak Krzysztof Józef - 612

14. Słowik Maria Anna - 243

15. Jurek Michał Albert - 315

16. Wota Krzysztof Adam - 120

17. Kostka Grażyna Dorota - 229

18. Knap Marzena Karolina - 200

19. Biały Tomasz473

20. Zawojska Izabela Krystyna - 243

21. Wojakowski Dariusz Wojciech - 139

22 Zadworny Waldemar - 597

Razem 49 741

 

 

 

 

 

Korzystamy z plików cookies i umożliwiamy zamieszczanie ich stronom trzecim. Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Uznajemy, że kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę.

Więcej o plikach cookies można dowiedzieć się na uruchomionej przez IAB Polska stronie: http://wszystkoociasteczkach.pl.

Zamknij