Park Naukowo-Technologiczny Dworzysko powiatu rzeszowskiego
Sagitum - IT dla Twojego biznesu
Podkarpacki Fundusz Rozwoju - preferenyjne pożyczki dla firm

Listy PiS do Sejmu i Senatu w 2019 – województwo podkarpackie

Opublikowano: 2019-08-16 12:24:01, przez: admin, w kategorii: Polityka

PODKARPACKIE.

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku - Prawo i Sprawiedliwość

 

Kandydaci do Senatu

Janina Sagatowska (powiaty tarnobrzeski, Tarnobrzeg, stalowowolski, niżański i kolbuszowski)

Zdzisław Pupa (powiaty ropczycko-sędziszowski, dębicki, strzyżowski, mielecki)

Stanisław Ozóg (Rzeszów, powiat rzeszowski, łańcucki, leżajski)

Alicja Zając (powiaty: Krosno, krośnieński, sanocki, jasielski, leski, brzozowski i bieszczadzki)

Mieczysław Golba - Solidarna Polska (Przemyśl, przemyski, jarosławski, lubaczowski, przeworski)

 

Kandydaci do Sejmu: okręg nr 23 (rzeszowsko-tarnobrzeski

1. Krzysztof Sobolewski (rocznik 1976, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS, pracownik biura w Warszawie, z wykształcenia prawnik)

2. Ewa Leniart (rocznik 1976 wojewoda, dr prawa, poprzednio dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej)

3. Józefa Hrynkiewicz (rocznik 1945, profesor socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, posłanka od 2011 r.)

4. Andrzej Szlachta (rocznik 1947 poseł od 2005r., były prezydent Rzeszowa)

5. Krystyna Wróblewska (rocznik 1962, posłanka, dyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli)

6. Kazimierz Moskal (rocznik 1962poseł od 2005 r.)

7. Wojciech Buczak (rocznik 1955, poseł, wcześniej wicemarszałek województwa, przewodniczący Zarządu Regionu Rzeszowskiego Solidarności)

8. Kazimierz Gołojuch (rocznik 1964, poseł od 2005 r., wcześniej wójt Czarnej)

9. Zbigniew Chmielowiec (rocznik 1954, poseł od 2005 r., wcześniej burmistrz Kolbuszowej)

10. Rafał Weber (rocznik 1981, poseł od 2015 r, wiceminister infrastruktury, z wykształcenia prawnik, pracował w biurach poselskich, był zastepcą dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu i przewodniczącym Rady Miasta Tarnobrzega)

11. Jan Warzecha (rocznik 1959, poseł od 2010 r., wcześniej sekretarz i wicewójt gminy Dębica)

12. Jerzy Paul (rocznik 1972, poseł, wcześniej burmistrz Nowej Sarzyny, właściciel szkoły nauki jazdy)

13. Mieczysław Miazga (poseł, przedsiębiorca, radny różnych kadencji, działacz społeczny)

14. Halina Szydełko (posłanka, radca prawny, działaczka Akcji Katolickiej)

15. Stanisław Kruczek (członek zarządu województwa, wcześniej prezes Spółdzielni Telefonicznej, radny różnych szczebli)

16. Fryderyk Kapinos (zastępca dyrektora Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu w Mielcu, wcześniej, komisarz miasta Mielca, wiceprezydent, a także dyrektor w Zakładzie Mięsnym Stan Taurus).

17. Kamil Kalinka (radny miasta Tarnobrzega, były komisarz miasta, były dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego)

18. Robert Bednarz (starosta niżański)

19. Robert Godek (były starosta strzyżowski, działacz Komitetu Regionów UE)

20. Bernadeta Frysztak (wicestarosta ropczycko-sędziszowski)

21. Czesław Łączak (radny wojewódzki, pracownik Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.)

22. Magdalena Bartkowicz (urzędniczka, pracownik szpitala w Mielcu)

23. Helena Tłusta (rocznik 1956, radna gminy Nowa Dęba, nauczycielka w Majdanie Królewskim)

24. Marcin Fijołek (rocznik 1987 radny miasta Rzeszowa, zastępca dyrektora Kancelarii Zarządu Województwa w Urzędzie Marszałkowski).

25. Agata Krzek (radna w Stalowej Woli, dyrektor szkoły)

26. Anna Trawińska (radna gminy Majdan Królewski)

27. Ewelina Kuś (rocznik 1979, radna powiatu dębickiego, zastępca kierownika Biura Powiatowego Agencji rEstrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Dębicy)

28. Ewa Fołta (dyrektor Szkoły Podstawowej w Jelnej, pow. leżajski)

29. Zbigniew Tymuła (rocznik 1961, radny powiatu mieleckiego, były starosta, przedsiębiorca)

30. Marcin Warchoł (rocznik 1980, Solidarna Polska, wiceminister sprawiedliwości, dr hab. prawa Uniwersytetu Warszawskiego, pochodzący z Niska)

 

Kandydaci w okręgu nr 22 (przemysko-krośnieński)

1. Marek Kuchciński (rocznik 1955, poseł, były marszałek sejmu)

2. Anna Schmidt-Rodziewicz (rocznik 1978, poseł, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów)

3. Piotr Uruski (rocznik 1976, poseł, pracownik naukowy)

4. Piotr Babinetz (rocznik 1969, poseł, historyk)

5. Stanisław Piotrowicz (rocznik 1952, poseł, wcześniej senator, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, z zawodu prokurator)

6. Adam Śnieżek (rocznik 1951, poseł, działacz Solidarności)

7. Piotr Pilch (rocznik 1965, nauczyciel, były wicewojewoda, były dyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli, wicemarszałek województwa)

8. Teresa Pamuła (radna wojewódzka, dyrektor Oddziału ARiMR)

9. Adam Pawluś (starosta jasielski)

10. Tadeusz Chrzan (starosta jarosławski)

11. Lucyna Podhalicz (rocznik 1965, wicewojewoda podkarpacki)

12. Dorota Łukaszyk (rocznik 1973, partia Porozumienie, radna wojewódzka, dyrektor szpitala w Ustrzykach Dolnych)

13. Adam Drozd (Republikanie, przedsiębiorca, radny wojewódzki)

14. Alicja Pocałuń (wójt gminy Dydnia)

15 . Joanna Burbeło (przedsiębiorca, radna w Radymnie)

16. Ryszard Jędruch (wójt Tryńczy, samorżadowiec roku 2018 według plebiscytu Nowin)

17. Joanna Bril (radna wojewódzka, doktor ekonomii, urzędnik państwowy)

18. Grzegorz Pers (menedżer w służbie zdrowia)

19. Robert Pieszczoch (dyrektor Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego)

20. Andrzej Guzik (wicestarosta)

21. Maria Kurowska (nauczycielka, członek zarządu województwa podkarpackiego)

22. Daniel Krawiec (prawnik, wójt Przeworska)

 

Korzystamy z plików cookies i umożliwiamy zamieszczanie ich stronom trzecim. Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Uznajemy, że kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę.

Więcej o plikach cookies można dowiedzieć się na uruchomionej przez IAB Polska stronie: http://wszystkoociasteczkach.pl.

Zamknij