Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

„Bitwa Regionów” - konkurs dla kół gospodyń wiejskich

Opublikowano: 2019-03-26 12:02:03, przez: admin, w kategorii: Rolnictwo

PODKARPACKIE, KRAJ. Do 31 marca można zgłaszać się do kolejnej edycji konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich.

„Bitwa Regionów” - konkurs dla kół gospodyń wiejskich

 

- To ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje KGW przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkt – mówi Jerzy Borcz, dyrektor oddziału KOWR. 

 

W tegorocznej bitwie mogą brać udział drużyny składające się z maksymalnie trzech osób, a konkurs jest przeprowadzany w trzech etapach.

 

Pierwszy, to weryfikacja zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. Drugi, to przygotowanie potrawy przez zakwalifikowane zespoły podczas kulinarnego wydarzenia w każdym z województw. Zespół, który otrzyma największą liczbę punktów, przechodzi do finału. W decydującej rozgrywce najlepsze drużyny z całego kraju spotkają się we wrześniu podczas Targów „Smaki Regionów” w Poznaniu.

 

Zgłoszenia do udziału w konkursie można wysyłać za pomocą formularza umieszczonego na stronie www.bitwaregionow.pl lub w Oddziale Terenowym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Rzeszowie nr tel. 17 85 37 837.

 

We wniosku należy podać nazwę Koła Gospodyń Wiejskich, dane korespondencyjne, listę kulinarnych osiągnięć oraz nazwę potrawy z przepisem i opisem.

 

Warunkiem udziału w „Bitwie Regionów” jest zgłoszenie tylko jednego dania (zamieszczenie zdjęcia nie jest obowiązkowe). Na zwycięzców półfinałów i finałów czekają atrakcyjne nagrody.

 

Organizatorem wydarzenia jest KOWR, a patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Rolnictwa.

 

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP
Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości