Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Nowe firmy w Klastrze IT

Opublikowano: 2012-07-25 10:27:22, przez: admin, w kategorii: Firmy

RZESZÓW Agencje interaktywne Aberit i Zubi.pl oraz firma Proferis s.c. to kolejni członkowie południowo–wschodniego Klastra IT.

Nowe firmy w Klastrze IT

Klaster IT liczy już 20 firm z branży teleinformatycznej, zlokalizowanych w południowo-wschodniej Polsce. Ostatnio do jego grona dołączyły dwie agencje interaktywne: Aberit i Zubi.pl świadczące usługi z zakresu e-marketingu, e-commerce, doradztwa i konsultingu oraz Proferis s.c. – dostawca systemów internetowych dla biznesu, specjalizujący się we wdrożeniach zintegrowanych systemów ERP (zarządzanie przedsiębiorstwem) firmy Comarch.

Funkcjonujący dzięki dotacji z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej Klaster IT, stawia sobie zadanie budowę silnego sektora informatycznego w południowo-wschodnim regionie naszego kraju.

Działające razem firmy wzmacniaj swój potencjał, przez co mają większe szansę na realizację poważniejszych projektów w skali nie tylko regionu, ale i całego kraju. Wojciech Materna, prezes Stowarzyszenia Informatyka, koordynatora Klastra IT przekonuje, że dla otoczenia i potencjalnych klientów, zrzeszone firmy są wiarygodniejszym i silniejszym partnerem biznesowym.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

- Niedawno spotkaliśmy  z koreańskim gigantem – firmą Korea Telecom na temat możliwości współpracy w przyszłości. To sygnał, że wspólnie mamy nie tylko większe kompetencje, ale nasza pozycja jest znacznie mocniejsza, tak iż możliwa staje się współpraca z globalnymi podmiotami z branży IT – dodaje Wojciech Materna.

Jakie firmy mogą przystąpić do Klastra?

Kilka kolejnych firm już czeka na przystąpienie do inicjatywy.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Nasze grono nie jest zamknięte, a idea działania opiera się na powiększaniu Klastra i wzmacnianiu jego potencjału – mówi Wojciech Materna.

Do klastra mogą wstąpić wszystkie firmy prowadzące działalność w branży IT na terenie województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego czy podkarpackiego.

ac