Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Radni sejmiku idą do sejmu. Kto ich zastąpi?

Opublikowano: 2015-10-26 12:28:35, przez: admin, w kategorii: Samorządy

PODKARPACKIE. Do parlamentu kandydowało aż 13 radnych wojewódzkich. Wiadomo, że mandaty zdobyło już trzej z nich.

Fot. Adam Cyło

Fot. Adam Cyło

 

Do sejmu kandydowali Anna Schmidt – Rodziewicz, Wojciech Buczak, Mieczysław Miazga (z Prawa i Sprawiedliwości), Teresa Kubas-Hul, Marek Ordyczyński, Iwona Kołek, Joanna Frydrych (Platforma Obywatelska), Wiesław Lada, Tomasz Bury, Joanna Bril (Polskie Stronnictwo Ludowe) oraz Lidia Błądek (niezależna).

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Troje na pewno zdobyło mandaty. Są to Anna Schmidt – Rodziewicz z Jarosławia (pracuje w centrali PiS w Warszawie). Zastąpi ją Anna Huk, nauczycielka z Radymna. Do sejmiku kandydowała z poparciem Solidarnej Polski.

Za Wojciecha Buczaka wejdzie Jacek Kotula, działacz antyaborcyjny, kiedyś związkowiec w Alimie (także po prywatyzacji zakładu), obecnie zatrudniony w stowarzyszeniu Dolina Strugu (specjalista ds. szkoleń w projekcie szwajcarskim).

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Z kolei mandat po Mieczysławie Miazdze będzie mogła objąć Ewa Leniart, dyrektor rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

Prawdopodobnie mandat zdobyła Joanna Frydrych z PO. Za nią moze wejść Sławomir Miklicz.

Nie jest pewne, czy do sejmu wejdzie Dariusz Sobieraj. Gdyby tak się stało, to następna na liście jest Magdalena Gajewska, obecnie asystentka wicewojewody podkarpackiej Grażyny Borek.