Przetarg na ciepło i monitoring dla Parku Dworzysko
RZESZÓW. Uzbrojenie terenu inwestycyjnego będzie jeszcze pełniejsze.
4 mln zł z unijnej dotacji (Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej) udało się zaoszczędzić powiatowi rzeszowskiemu przy realizacji projektu pn. Budowa Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” (nie mylić ze strefą Dworzysko, którą organizuje miasto Rzeszów).
- Za te zaoszczędzone w przetargu pieniądze wybudujemy sieć ciepłowniczą oraz wykonamy monitoring tych terenów – podkreśla Waldemar Pijar, koordynator projektu w rzeszowskim starostwie. - Właśnie trwa postępowanie przetargowe.
Jeśli chodzi o zaprojektowanie i wybudowanie sieci ciepłowniczej, wpłynęły cztery oferty. Z kolei w przypadku zaprojektowania i wykonania sieci monitoringu – trzy oferty. Wszystkie podlegają szczegółowej ocenie Komisji przetargowej.
3,4 km sieci ciepłowniczej na terenie Parku „Rzeszów-Dworzysko” zasilanej będzie z sieci miejskiej za pośrednictwem Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Rzeszowie.
- Wykonując monitoring w pewnym sensie wyręczamy z troski o bezpieczeństwo lokujących tu swoje zakłady przedsiębiorców – mówi Waldemar Pijar. – Przypomnę, że inną inwestycją, która przełoży się na niższe koszty funkcjonowania zakładów ulokowanych na terenie Parku jest wybudowana już farma fotowoltaiczna. Energia z niej uzyskana pozwoli na pokrycie kosztów bieżącego utrzymania, m.in. związanych z oświetleniem .
Dodatkowe środki powiat wykorzystuje w porozumieniu z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości w Warszawie, która zarządza programem Polska Wschodnia.
Przetarg zostanie rozstrzygnięty do końca tego tygodnia.
DZ