W Krośnie powstał nowy wiadukt nad linią kolejową oraz rondo
KROSNO. To kluczowe inwestycje drogowe, które nie tylko mają przybliżyć Krosno do budowanej S-19 ale także usprawnić komunikację w samym mieście.
Miejska część inwestycji została podzielona na dwa główne zadania:
-zadanie pierwsze obejmowało budowę drogi wraz z dwoma obiektami inżynierskimi (wiaduktami nad linią kolejową). Wykonawcą była firma Primost Południe. Całkowity koszt tego zadania to ponad 43 mln zł;
-zadanie drugie polegało na budowie ronda przy ciepłowni, dopasowanego do wymogów i parametrów drogi klasy G. Wykonawcą było konsorcjum firm: Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie oraz Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie. Koszt to prawie 12 mln zł
Obie inwestycje są integralną częścią przyszłego przebiegu nowej drogi krajowej nr 28, prowadzącej w kierunku dodatkowego węzła na trasie S19. Droga ta połączy się również z zadaniem realizowanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) od strony Sanoka. Nowa DK28 będzie trasą przyspieszoną, pełniącą funkcję bezpiecznej obwodnicy omijającej zabudowania takich miejscowości jak: Miejsce Piastowe, Rymanów, Iwonicz, Besko oraz Zarszyn.










