Policjanci skazani za śmierć aresztowanego
Przed Sądem Rejonowym w Lesku II Wydział Karny zapadł wyrok w sprawie funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie.

Fot. policja
W sprawie tej Prokuratura Okręgowa w Krośnie oskarżyła dwóch funkcjonariuszy z brzozowskiej komendy o niedopełnienie obowiązków w czasie pełnienia służby w okresie od 26 do 27 lipca 2024 r. w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, które miało polegać na niewłaściwym przeprowadzeniu przeszukania osoby oraz braku odpowiedniej reakcji na ujawnienie w tym pomieszczeniu niebezpiecznego przedmiotu i tym samym narażenia osoby w nim przebywającej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia – tj. o czyn z art. 231 § 1 kk i art.160 § 2 i 3 kk w zw. z art.11 § 2 kk.
Zatrzymany zmarł
Obaj funkcjonariusze zostali uznani za winnych popełnienia zarzucanych im aktem oskarżenia czynów i skazani na kary po 3 m-ce pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby 2 lat. Ponadto Sąd zobowiązał oskarżonych do przestrzegania porządku prawnego w okresie próby, zasądził nawiązki na rzecz oskarżycieli posiłkowych oraz koszty sądowe.
Wyrok nie jest prawomocny.






