Świlcza powtarza przetarg na projekt rozbudowy budynku urzędu gminy
GMINA ŚWILCZA. W poprzednim przetargu rywalizowało dwóch wykonawców. Oferta jednego z nich została odrzucona, drugiego zaś była dla gminy za droga.

Fot. swilcza.com.pl
A limit kosztów wynosił wówczas 405 600 zł. Teraz gmina czeka na oferty do 11 września, a samorząd chciałby otrzymać dokumentację po 3 miesiącach od podpisania umowy z wyłonionym wykonawcą.
Obecny budynek gminy budowany był w latach 1977-1984. To czterokondygnacyjny obiekt (piwnice i trzy piętra) o powierzchni użytkowej ok. 990 m2. Oczywiście przez lata jego użytkowania wielokrotnie był już remontowany i modernizowany. Teraz czas na kolejną inwestycję.
Chodzi m.in. poprawę warunków lokalowych - powstać miałoby np. po 13 stanowisk biurowych na I i II piętrze, zaś na parterze - 10; aranżację sali zebrań - wydzielenie sali konferencyjnej i pokoju biurowego (3-4 os.) oraz inne przebudowy poprawiające funkcjonalność budynku.
Rozbudowany miałby zostać także istniejący schron, przebudowana instalacja p.poż, zmodernizowane pozostałe instalacje wewnętrzne, a także rozbudowana instalacja fotowoltaiczna.
Budynek zostanie też lepiej przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.