Pijany kierowca długo uciekał pościgowi
POWIAT JASIELSKI.

Fot. policja
W miniony piątek, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o audi, którego jechało slalomem, przekraczało linie ciągłe, a kierowca często trąbił.
Policjanci z jasielskiej drogówki zauważyli opisany w zgłoszeniu pojazd w miejscowości Osobnica. Kierowca na widok radiowozu natychmiast przyśpieszył. Kiedy policjanci wydali mu sygnał do zatrzymania, mężczyzna nie zareagował i zaczął uciekać. W pewnym momencie, kierujący skręcił w drogę gruntową, a następnie przejechał kilkaset metrów i porzucił pojazd. Wbiegając w zarośla kontynuował ucieczkę pieszo.
W działania zostały zaangażowane pozostałe patrole, w tym także przewodnik z psem tropiącym z KMP Krosno. Dzielnicowi, obok lasu na granicy Osobnicy i Łazów Dębowieckich zauważyli mężczyznę i zatrzymali go. To mieszkaniec gminy Jasło. Miał blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo narkotester wskazał w jego organizmie obecność marihuany. Od 28-latka została pobrana krew do badań.
Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Trafił do policyjnej izby zatrzymań, a następnie po wytrzeźwieniu zostały mu przedstawione zarzuty, do których się nie przyznał.
.