Tylko jedna oferta na zaprojektowanie przebudowy Domu Studenckiego „Nestor” w Rzeszowie
RZESZÓW. Możliwe jednak, że Politechnika Rzeszowska będzie chciała powtórzyć przetarg. Cena ofert jest ponad trzy razy droższa niż zakładany limit.

A uczelnia liczyła się z wydatkiem góra 100 tys. zł. Jedyny oferent, Pracownia Projektowa F-11 z Krakowa, zaproponowała jednak aż 378 225 zł.
Przypomnijmy, DS „Nestor” zlokalizowany jest przy ul. Akademickiej 3. Budynek posiada pięć kondygnacji nadziemnych oraz podpiwniczenie (w ok. 1/4 części powierzchni budynku). Wymiary obiektu to 15,76 x 46,43 m. Jego wysokość wynosi 16,15 m. Powierzchnia zabudowy - 731,74 m2, powierzchnia netto - 3100,03 m2, a kubatura - ok. 11687 m3.
Zamówienie uczelni dotyczy m.in. zaprojektowania remontu elewacji i dachu budynku. Wymieniona ma też zostać cała stolarka okienna i drzwiowa oraz zmodernizowane wszystkie instalacje. Wnętrze akademika uzyskać ma również nowy układ przestrzenny. Zaprojektowane mają zostać segmenty mieszkalne - 1 i/lub 2 pokojowe. Te ostatnie mają być 1 i 2 osobowe. W każdym segmencie ma znajdować się również łazienka z toaletą oraz pomieszczenie kuchni. Na każdym piętrze znajdować się będzie pomieszczenie gospodarcze dla obsługi budynku (pokoje studenckie znajdować się będą na piętrach od I do IV; na parterze pokoje gościnne). Wnętrza zyskają nową aranżację.
Na parterze przeprojektowana ma zostać całodobowa portiernia, połączona z pomieszczeniem socjalnym dla pracowników obsługi oraz pralnia na 4 pralki i 4 suszarki automatyczne. Do tego klimatyzacja w serwerowni, biurze administracji i w biurze kierownika domów studenckich i portierni.
Obiekt ma zostać zaprojektowany bez barier architetonicznych (jeden segment na każdej kondygnacji na wprost szybu windowego będzie też przeznaczony dla osób niepełnosprawnych).
Pełna specyfikacja na platformie zakupowej Politechniki Rzeszowskiej.
Planowana modernizacja DS „Nestor” to tylko jedna z inwestycji w studencką infrastrukturę noclegową, do której przygotowuje się uczelnia. Innym przedsięwzięciem ma być budowa nowego akademika „Alchemik 2”. Tu jednak konieczna jest pewna aktualizacja dokumentacji projektowej, którą Politechnika Rzeszowska dysponuje już od kilku lat (uczelnia ogłosiła właśnie trzeci już przetarg na to opracowanie).