Krótka rozróba na meczu
Wczoraj na stadionie w Przemyślu odbył się mecz pomiędzy Czuwajem Przemyśl a Polonią Drugą Przemyśl. Podczas spotkania doszło do incydentu, policjanci siły szybko udaremniły chuligańskie zachowanie kibiców.

Fot. policja
Spotkanie to zgromadziło kilkuset kibiców obu drużyn. W pewnym momencie grupa pseudokibiców, poza terenem stadionu, podpaliła flagę tzw. sektorówkę. Gdy policjanci ruszyli chcąc wylegitymować znajdujące się tam osoby, grupa mężczyzn zaczęła rzucać w kierunku funkcjonariuszy różnymi przedmiotami. Incydent trwał bardzo krótko, do zaatakowanych policjantów natychmiast dołączyły siły wsparcia, które przy użyciu środków przymusu bezpośredniego, udaremniły chuligańskie zachowanie. Działania policjnatów przywróciły porządek i doprawadziły do tego, że kibice wrócili na trybuny stadionu.
Bezpośrednio po meczu dwóch policjantów wymagało pomocy medycznej, ponieważ odnieśli lekkie obrażenia.
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich jest podejrzewany o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz zmuszanie ich przemocą do odstąpienia od czynności służbowych. Drugi był poszukiwany do odbycia kary.
Policjanci wylegitymowali ponad 150 osób. Nałożyli 31 mandatów karnych, a do sądu w najbliższym czasie zostanie skierowanych 11 wniosków o ukaranie.
Obecnie trwają intensywne czynności w tej sprawie, m.in. analizowane są nagrania z kamer wideo i monitoringu, w celu identyfikacji osób, które dopuściły się zakłócenia porządku publicznego.