Powiat Rzeszowski - siła inwestycji
Domki na Roztoczu
Rekrutacja do WSPiA na rok akademicki 2026/2027

Aż 12 ofert na przebudowę w Terliczce budynku byłej szkoły na Środowiskowy Dom Samopomocy

Opublikowano: 2021-06-01 17:43:41, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

GMINA TRZEBOWNISKO, POWIAT RZESZOWSKI. Na przedsięwzięcie gmina otrzymała z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej dofinansowanie w wysokości 1 828 299 zł.

W Terliczce pod Rzeszowem powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy

 

Koszt inwestycji sama gmina oszacowała na 1 667 660 zł. W przyjętym limicie zmieściło się osiem ofert. Najtańsza z nich, firmy Har-Bud z Czarnej, wyceniona została na 1 224 998 zł. Ceny trzech kolejnych wahają się od nieco ponad 1,3 mln zł do 1,394 mln zł. Dwie inne mieszczą się w przedziale od 1,401 mln zł do 1,486 mln zł. Dalej jest już znacznie gorzej, Najdroższa oferta, firmy Primbud z Niska, wyceniona została aż na 2 078 700 zł.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Terliczce powstanie w starym i nieużytkowanym obecnie budynku filii szkoły podstawowej w Trzebownisku. Starym w sensie dosłownym. Parterowy, częściowo podpiwniczony budynek z nieużytkowym poddaszem zbudowany został bowiem jeszcze w 1911 r. Później był jeszcze rozbudowywany. Ostatni raz w 2001 r.

Zostanie on rozbudowany w części zachodniej. Zmieni się również konstrukcja dachu. Część dobudowana kształtem i bryłą będzie nawiązywała do istniejącego obiektu. Powstaną też nowe schody zewnętrzne. Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Całość zostanie ocieplona.

Wewnątrz zmieni się niemal wszystko - od układu pomieszczeń do instalacji. Powstanie kilka pracowni dla pensjonariuszy, m.in. kulinarna, stolarska, komputerowa i plastyczno-ceramiczna. Do tego pokoje dla pracowników i terapeutów, szatnia, pomieszczenia zaplecza (w tym kuchenne ze zmywalnią oraz rozdzielnią cateringu). W dobudowanej części budynku znajdzie się mała sala gimnastyczna.

Na nowo zostanie też zagospodarowany teren wokół budynku. Pojawią się nowe nasadzenia, spora altana i ławki. Powstaną chodniki i mały parking. Całość zostanie ogrodzona.

Władze gminy chciałyby, żeby inwestycja zakończyła się jeszcze w listopadzie tego roku.

 .

Korzystamy z plików cookies i umożliwiamy zamieszczanie ich stronom trzecim. Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Uznajemy, że kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę.

Więcej o plikach cookies można dowiedzieć się na uruchomionej przez IAB Polska stronie: http://wszystkoociasteczkach.pl.

Zamknij