Powiat Rzeszowski - siła inwestycji
Domki na Roztoczu
Rekrutacja do WSPiA na rok akademicki 2026/2027

II LO w Mielcu doczeka się nowej hali sportowej

Opublikowano: 2020-12-18 11:25:08, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

POWIAT MIELECKI. Starostwo ogłosiło przetarg na przygotowanie kompletnej dokumentacji projektowej i kosztorysowej.

Fot. Pixabay/CC0

Fot. Pixabay/CC0

 

 

W ramach przyszłej inwestycji powstać mają: budynek sali gimnastycznej wraz z zapleczem szatniowo-biurowym i infrastrukturą techniczną, łącznik pomiędzy istniejącym budynkiem szkoły II LO a nową halą sportową, przyłącza mediów (wody, kanalizacji sanitarnej), nowy układ komunikacyjny wokół obu obiektów, w tym nowe miejsca postojowe.

 

Program funkcjonalno-użytkowy określa dokładniej zakres przedsięwzięcia. Powstaną „Hala sportowo - widowiskowa jako budynek wolno stojący, nie podpiwniczony połączony z istniejącym budynkiem łącznikiem. W części sali sportowej - parterowym, w części zaplecza - 2 kondygnacyjnym. Budynek w części parterowej podzielony będzie na dwie części: salę widowiskowo - sportową o wymiarach około 45mx27m, oraz zaplecze socjalno-techniczne o wymiarach ok. 45mx11m, w którym zlokalizowane będą pomieszczenia: na parterze - hol wejściowy wraz z szatnią, szatnie i łazienki dla sportowców, pokój nauczyciela (trenera) - pomieszczenie 1-szej pomocy, magazyn na sprzęt sportowy, sala do ćwiczeń dla osób niepełnosprawnych, toaleta dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenie gospodarcze, oraz wentylatornia. Na poziomie 1 piętra będzie znajdować się widownia, na około 260 miejsc siedzących oraz dwa pomieszczenia rekreacyjne: jedno z nich to mała sala gimnastyczna z własnym zespołem socjalnym, która może być wykorzystana jako siłownia lub sala aerobiku i drugie to pomieszczenie przeznaczone do adaptacji na gabinet masażu lub inny. Sala sportowa oprócz boisk do gier zespołowych będzie również służyć do wystawiania przedstawień teatralnych lub szkolnych, oraz organizowania innych imprez rozrywkowych lub szkolnych wymagających dużej powierzchni użytkowej. Dodatkowo przy Sali gimnastycznej miejsce na trybuny wysuwane dla około 94 widzów. Koniecznym jest możliwość podzielenia sali do gry na trzy części, z których każda może pomieścić małe boisko do gry w koszykówkę. Rozdzielenie stref przy użyciu kotar sterowanych mechanicznie”.

 

Przewidywana powierzchnia użytkowa nowego obiektu to ok. 1 900 m2 Wysokość hali powinna wynosić minimum 7 m i zapewnić możliwość odbywania zawodów sportowych w siatkówce szczebla krajowego.

 

Termin składania ofert wyznaczono na 29 grudnia.

 

Starostwo starało się o dofinansowanie inwestycji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wniosek został jednak odrzucony.

 

Korzystamy z plików cookies i umożliwiamy zamieszczanie ich stronom trzecim. Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Uznajemy, że kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę.

Więcej o plikach cookies można dowiedzieć się na uruchomionej przez IAB Polska stronie: http://wszystkoociasteczkach.pl.

Zamknij