Spichlerz w Zgłobniu. Znany jest wykonawca dalszej renowacji
RZESZÓW. W należącym do Muzeum Okręgowego w Rzeszowie obiekcie mieścić się będzie Regionalna Składnica Zabytków Archeologicznych.

Komisja konkursowa z dwóch złożonych ofert wybrała tę, złożoną przez firmę J.BUD z Gbisk. Jej cena, to 496 396 zł. Druga z ofert również zmieściła się w wyznaczonym limicie cenowym (585 tys. zł), ale była o kilkanaście tysięcy droższa od tej zwycięskiej. Przegrała zaledwie o 2 pkt.
Przetarg dotyczył już VIII etapu prac. Tym razem chodzi m.in. o rekonstrukcję portalu, stolarki drzwiowej, prace wykończeniowe wewnątrz budynku (z malowaniem ścian włącznie) i jego wyposażenie elektryczne. Zagospodarowany zostanie także teren wokół obiektu - wzmocniona zostanie skarpa, powstanie kanalizacja, chodniki, zielony parking i podjazd dla niepełnosprawnych.
Zakończenie tego etapu prac planowane jest na październik.
Spichlerz w Zgłobniu (gmina Boguchwała, powiat rzeszowski) pochodzi z końca XVI wieku. Pierwotnie był dworem w stylu obronnym, później przebudowano go na spichlerz. Po nacjonalizacji należał go Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska. Od kilkunastu lat jest własnością Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.