Podejrzany o zgwałcenie został zatrzymany
Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.
Do zdarzenia doszło nad ranem 14 maja br. W centrum Rzeszowa nieznany mężczyzna zaatakował i zgwałcił 22-letnią kobietę wracającą z juwenaliów. Od początku policjanci traktowali sprawę jako priorytetową. Wszczęte w sprawie śledztwo poprowadziła Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie.
Policjanci przeglądnęli dziesiątki godzin zapisów z monitoringu, sprawdzili kilkadziesiąt osób, wreszcie wytypowali podejrzanego. Został zatrzymany w środę po południu przez policjantów z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy. Okazał się nim 19-latek mieszkający w Łańcucie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
Zebrany materiał dowodowy policjanci przekazali do prokuratury. W czwartek doprowadzili tam podejrzanego. Prokurator przesłuchał go i na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawił zarzut zgwałcenia i uszkodzenia ciała. Prokurator wystąpił z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Rzeszowie o zastosowanie wobec 19-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. W piątek, sąd zdecydował o objęciu zatrzymanego trzymiesięcznym aresztem tymczasowym.