Pomysły na biznes w województwie podkarpackim
Województwo podkarpackie znane jest z licznych bogactw natury. Jest to region w dużym stopniu rolniczy, ale rozdrobnienie gospodarstw sprawia, że często są one nierentowne.

Brakuje tutaj też dobrze rozwiniętej gospodarki, co sprawia, że wielu mieszkańców żyje na granicy ubóstwa. W województwie wysoka jest stopa bezrobocia, a średnie zarobki są prawie najniższe w skali całego kraju. Sprawia to, że wielu młodych mieszkańców regionu decyduje się na wyjazd.
Założenie opłacalnego biznesu w województwie podkarpackim jest jednak jak najbardziej możliwe, wystarczy znaleźć dobry pomysł!
Województwo podkarpackie jest doskonałym miejscem do inwestowania.
Naturalne, w wielu miejscach wręcz dziewicze środowisko jest doskonałym tłem dla wielu aktywności związanych z turystyką. Do tego dochodzą niskie ceny gruntów - najniższe w skali całej Polski. Konkurencja jest relatywnie niewielka, co pozwala na lepsze rozwinięcie swojego biznesu. Jakie są sprawdzone pomysłu na biznes w województwie podkarpackim?
Agroturystyka
Założenie agroturystyki to świetny wybór dla osób związanych z rolnictwem. Wynajmowanie domków lub pokoi turystom pomoże znacznie podreperować domowy budżet, a często staje się bardzo dochodowym zajęciem, które pozwala na szybkie poszerzenie swojej oferty.
Opłacalność tego biznesu jest ściśle związana z położeniem, a województwo podkarpackie z pewnością jest jednym z najlepszych wyborów na taką aktywność - pokazują to zresztą analizy przygotowane przez Instytut Geografii i Przestrzennego Planowania PAN. Na terenie województwa znajduje się Bieszczadzki Park Narodowy, który jest przecież wizytówką wypoczynku na świeżym powietrzu. To nie jedyna atrakcja naturalna - w końcu na terenie województwa znajduje się także Magurski Park Narodowy
Usługi agroturystyczne można dowolnie i wręcz w nieograniczony sposób rozszerzać, oferując gościom posiłki, przejażdżki konne, wypożyczalnię rowerów i wiele innych, co sprawia, że jest to zajęcie bardzo rozwojowe.
Sporty ekstremalne są coraz modniejsze i coraz więcej osób chce poczuć nutkę adrenaliny. Doskonałym przykładem są parki linowe - ponad dekadę temu w Polsce działało zaledwie kilka obiektów tego typu, obecnie są ich setki. W województwie podkarpackim z pewnością nie brakuje rozległym terenów porośniętych drzewami. Bardzo często są to nieużytki, których ponowne dostosowane do uprawy jest bardzo kosztowne. Takie miejsca to doskonała okazja dla inwestorów poszukujących ciekawego pomysłu na biznes, a obecne zainteresowanie tematem zapewnia, że inwestycja szybko się zwróci. Parki linowe to nie jedyne rozwiązanie - w województwie podkarpackim z powodzeniem można oferować ekstremalne przejażdżki na quadach czy też udostępniać teren i sprzęt do gry w paintball. Możliwości jest sporo, a opuszczone tereny niedaleko miasta mogą zostać w prosty sposób zagospodarowane.
Luksusowa oferta
Podkarpackie to nie tylko tereny wiejskie. Miejsca takie jak Rzeszów, Przemyśl czy Stalowa Wola są największymi miastami w regionie i mają spory potencjał. To doskonałe lokalizacje na luksusowe hotele oraz SPA. Województwo podkarpackie cieszy się popularnością wśród bogatych mieszkańców krajów wschodnich, a w Polsce szukają oni przede wszystkim luksusowych rozrywek. Hotel połączony z kasynem to z pewnością rozwiązanie, które mogłoby wzbudzić spore zainteresowanie VIPów z Polski i z zagranicy, a takie inwestycje zwracają się niezwykle szybko. Miasta takie jak Barcelona czy Praga są jednymi z przystanków na drodze European Poker Tour - więc dlaczego nie próbować przyciągnąć
rozgrywek do podkarpackiego następnym razem?
Stolarstwo
Województwo małopolskie znane jest w całym kraju z doświadczonych stolarzy, którzy budują przepiękne domy z bali. W podkarpackim też nie brakuje osób, które z drewna potrafią wyczarować prawdziwe cuda!
W całej Polsce, ale też za granicą, popularnością cieszą się ręcznie robione meble drewniane, elementy ozdobne do ogrodów, czy też altanki. Są one atrakcyjnym towarem dla właścicieli prywatnych domów, ale także dla właścicieli agroturystyk oraz hoteli. W Polsce od lat zauważa się rosnące zainteresowanie stolarką drewniane, a także domami z drewna. I chociaż daleko nam do poziomu Niemiec, gdzie co roku stawia się około 20 tysięcy drewnianych domów (dla porównania w Polsce jest to dziesięć razy mniej), to wszystko wskazuje na to, że w tym sektorze będzie utrzymywała się tendencja rosnąca.