Pentacomp dla Straży Granicznej
WARSZAWA, PRZEMYŚL. Pentacomp zakończył kolejny projekt dla Straży Granicznej - modernizację 13 stanowisk do daktyloskopowania i rejestracji danych identyfikacyjnych w placówkach rozlokowanych na granicy Polski

Celem projektu była modernizacja 13 stanowisk do elektronicznego daktyloskopowania, a także dostawa niezbędnego sprzętu i oprogramowania oraz szkolenie dla kilkudziesięciu funkcjonariuszy SG. Dzięki temu wszystkie 38 placówek Straży Granicznej posiada oprogramowanie do pobierania, ewidencji i przesyłania danych biometrycznych. Program PentaFES umożliwia szybką rejestrację danych identyfikacyjnych oraz elektroniczne skanowanie odbitek palców z automatyczną kontrolą jakości i ich kolejności, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Rozwiązanie współpracuje z centralnym systemem uwierzytelnienia i autoryzacji Straży Granicznej oraz jest wyposażone w moduł komunikacyjny, odpowiedzialny za przesyłanie danych drogą elektroniczną, w sposób bezpieczny, do centralnej bazy odcisków palców (AFIS), utrzymywanej przez Komendę Główną Policji.
Wartość zrealizowanego projektu to 179 tys. zł brutto. Pentacomp wykonał objęte kontraktem prace w listopadzie i grudniu 2011 r.
Zakończony powodzeniem kontrakt to kolejny projekt zrealizowany dla Straży Granicznej. W 2009 r. Pentacomp dostarczył oprogramowanie PentaFESoraz sprzęt do obsługi 25 stanowisk do daktyloskopowania na użytek placówek Straży Granicznej rozlokowanych na granicy strefy Schengen. Poza tym spółka świadczy usługi serwisowe w ramach kilkuletniej umowy zawartej ze Strażą Graniczną.
ac